1:0 v první minutě – a dál už nic. Šestnáctka vyšla na jaře i podruhé naprázdno

29. 3. 2017 | Redakce

Znovu prohra, znovu o gól. Šestnáctka Viktorie Žižkov na jaře zatím doplácí na slabou produktivitu. I když v Benešově vedla od první minuty a druhý poločas dominovala, padla 1:2 a po patnácti odehraných zápasech je v tabulce na 11. místě.

Viktoria měla v Benešově skvělý vstup do utkání, už v první minutě si vynutila faul v pokutovém území a tím i penaltu, kterou proměnil Tadeáš Zeman. Jenže domácími to neotřáslo, naopak dokázali velmi záhy skóre otočit.

„Bohužel jsme nezvládli dvě situace. Benešov vyrovnal po rohovém kopu a do vedení šel po pěkné akci,“ zhodnotil to kouč žižkovského týmu Miroslav Mokroluský. „Jako bychom se rychlého vedení lekli. Pak už to bylo hodně o soubojích, spíš přetahovaná než fotbal,“ popsal zbytek prvního poločasu.

Po přestávce se Žižkov zvedl a čtvrtý tým tabulky začal přehrávat. Na skóre se jeho převaha však bohužel nijak neprojevila.

„Ve druhé půli jsme byli herně suverénně lepší, byla zcela v naší režii. Měli jsme minimálně čtyři tutovky, jenže jsme je nevyužili,“ zalitoval Mokroluský.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U16 v neděli 2. dubna, kdy v Horních Měcholupech přivítá desátý Most (12:15).

16. kolo ČLD U16 skupina B

SK Benešov – Viktoria Žižkov 2:1 (2:1)

Branky: 12. M. Zeman, 17. Mezsáros – 1. T. Zeman z penalty. Rozhodčí: Novotný – Budil, Shapoval. ŽK: Mezsáros, Smejkal (BEN). Diváci: 30.

Žižkov: Slanina (41. Beránek) – Popovič (41. Balej), Šmíd, Herian, Husenica – Chroust, Zeman, Janda, Študent (41. Novák), Šedina - Tříska (64. Novichikhin).