A zase ty penalty. Tentokrát si v ruletě o druhý bod vylámaly zuby oba mladší dorosty

13. 9. 2017 | Redakce

Špatná produktivita i slabší nervy v penaltovém rozstřelu stály body oba mladší dorosty Viktorie Žižkov, které v pražských derby podlehly Motorletu, respektive Meteoru.

5. kolo ČLD U17 (4. hrané)

Viktoria Žižkov A – Motorlet Praha 1:1 (0:1), 4:5 na penalty

Komentář trenéra Tomáše Pluchy: „Úvod utkání patřil hostujícímu týmu. Chvíli nám trvalo, než jsme pochopili, že musíme přeřadit na vyšší herní rychlost a přidat více síly v osobních soubojích. Až branka v naší síti nás definitivně probudila a od této chvíle jsme hru celkem vyrovnali. Druhý poločas přinesl velmi zajímavý fotbal. Byli jsme mnohem nebezpečnější a vypracovali jsme si více brankových příležitostí než hostující celek, který může děkovat brankáři za skvělé zákroky a neschopnosti našich hráčů vstřelit branku. Ve druhém poločase jsme šli 4x sami na brankáře a nic… Pokutové kopy jsou už samostatná disciplína. Vzhledem k průběhu převážně druhého poločasu, jsme dnes 2 body ztratili.“

Branky: 48. Zeman – 23. Simandl. Rozhodčí: Dobrý – Chustecki, Hlaváč. ŽK: Simandl. Diváci: 30.

Žižkov: Slanina – Boček (79. Janda), Plucha, Herian, Velička – Blažek, Kadlec (52. Tichý), Pivoňka – Běla (75. Horváth), Zeman, Gábor (52. Poustecký).

V dalším kole hraje Viktoria Žižkov U17 v neděli 17. září na hřišti Příbrami (12:15).

5. kolo ČDD U17 (4. hrané)

Viktoria Žižkov B – Meteor Praha 0:0, 4:5 na penalty

Komentář trenéra Tomáše Pluchy: „V úvodu jsme měli velkou brankovou příležitost, kterou jsme neproměnili. I hosté si vypracovali dvě velké příležitosti po úniku z křídelního prostoru a stejně jako my je neproměnili. Hra se převážně odehrávala ve středu hřiště, kde byl často prostor velmi přehuštěný. V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Po nešťastném zranění Hoška, který byl s poraněním hlavy odvezen RZS do nemocnice, jsme přešli do tříobráncového rozestavení a hru zjednodušili. Vytvořili jsme si snad 100% brankové příležitosti, které jsme trestuhodně zahodili, což nás stálo body navíc.“

Rozhodčí: Švorc – Chrenko, Blažek. ŽK: nikdo. Diváci: 60.

Žižkov: Vávra – Langer, Hošek (52. Študent), Machytka, Husenica – Chroust, Tichý, Janda (59. Schovanec) – Tůma (59. Bokwang Suh), Tříska, Horváth.

V dalším kole hraje Viktoria Žižkov U16 v sobotu 16. září na hřišti Vyšehradu (12:15).