Devatenáctka doma opět stoprocentní, tentokrát porazila Chrudim

19. 9. 2016 | Redakce

Nadmíru úspěšný týden má za sebou starší dorost Viktorie Žižkov. Svěřenci trenéra Davida Oulehly potvrdili středeční vítězství nad Mostem další výhrou, když v neděli doma na Střížkově porazili Chrudim 2:1. „Jsme rádi, že jsme zvládli dvě domácí utkání za sebou a máme z nich šest bodů,“ říká Oulehla.

Postavení obou týmů velelo domácím zvítězit – a viktoriáni šli za splněním této povinnosti od první minuty. Enormní tlak vyústil nejprve v břevno a pak i ve vedoucí branku Martina Klána. „Soupeře jsme přehrávali, měli jsme lepší pohyb a byli nebezpeční, bohužel jsme nedokázali skóre navýšit,“ líčí první poločas trenér žižkovské devatenáctky David Oulehla.

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, Viktoria byla i nadále lepší než Chrudim, a díky brance střídajícího Miroslava Krivosheeva svůj náskok ještě navýšila. Nicméně kvalita hry domácích šla postupně dolů a hosté dokázali snížit po rohovém kopu. Na víc se však už nezmohli.

„Ve druhé půli se mi už náš výkon nelíbil,“ přiznává Oulehla. „Neměli jsme takový pohyb a nemělo to od nás drajv. Utkání jsme už měli v klidu dohrát, ale z rohu jsme inkasovali na 2:1, nakonec jsme to ale výsledkově zvládli. Máme hodně věcí, na kterých je potřeba pracovat.“

V dalším kole nastoupí Viktoria Žižkov U19 v neděli 25. září od 16:30 na půdě Olympie Hradec Králové (hřiště Slavia Hradec Králové, Orlická kotlina).

6. kolo ČLD U19

Žižkov-Chrudim 2:1 (1:0)

Branky: 9. M. Klán, 60. Krivosheev – 70. Vašulín. Rozhodčí: Vnuk – Tomšů, Stěhule. ŽK: Plucha (ŽIŽ). Diváci: 35.

Žižkov: Řemínek – Grábner, Mucha, Saňa, Obermajer – Olšovský, Kadeřábek (78. Begovič) – Kravčík (40. Ráža, 75. Pollák), Plucha (56. Krivosheev), Vild – M. Klán.