Devatenáctka po třech porážkách zabrala a zbourala Most

15. 9. 2016 | Redakce

Třikrát – a dost. Čtvrtou porážku v řadě starší dorostenci Viktorie Žižkov nedopustili. Svěřenci trenéra Davida Oulehly v předehrávaném 17. kole porazili na svém hřišti Most (3:1), když o svém vítězství rozhodli ve druhém poločase.

Kvůli k těžkému losu (Bohemians, Liberec, Slavia) vstup devatenáctce Žižkova do mistrovské soutěže příliš nevyšel, po pěti kolech měla na kontě jednu výhru a tři porážky, takže byl nejvyšší čas zabrat. Mladí viktoriáni těžký úkol zvládli, jedenáctý Most porazili 3:1.

Přitom vstup do důležitého utkání domácím nevyšel. Sice měli hru pod kontrolou, ale do vedení šel po jejich chybě soupeř.

„Nebyla to vůbec jednoduchá situace, ale kluci si s ní poradili výborně. Nevypadli jsme ze hry a zaslouženě vyrovnali,“ líčí zřejmě klíčový moment utkání žižkovský trenér David Oulehla.

Ve druhém poločase se bojovalo o každý míč, fotbalová krása ustoupila tvrdé práci a nasazení. Žižkov ukázal větší vůli po vítězství, kterou navíc podpořil dvěma vstřelenými góly, a tak se mu po druhé výhře v sezoně hned o něco lépe dýchá.

„Smekám před kluky za to, jak k zápasu přistoupili a jak ho odpracovali. Projevili jsme vůli a charakter, od toho se musíme odrazit,“ dodává spokojeně Oulehla.

V dalším kole nastoupí Viktoria Žižkov U19 v neděli 18. září od 10:00 na Střížkově proti Chrudimi.

17. kolo ČLD U19 (předehrávané)

Žižkov-Most 3:1 (1:1)

Branky: 36. Grábner, 53. Plucha, 57. Begovič – 24. Plos. Rozhodčí: Petřík – Vojtěch, Chustecki. ŽK: Olšovský, Obermajer, Grozdanič – Kastl, Boušek, Šoupa. Diváci: 70.

Žižkov: Pochylý – Grábner, Saňa, Andrle, Obermajer – Olšovský, Mucha (77. Pollák) – Kravčík (46. Kadeřábek), Krivosheev (46. Begovič), Vild (85. Grozdanič) – Plucha (71. Ráža).