Doufám, že jaro bude z naší strany lepší, říká trenér šestnáctky Švimberský

8. 2. 2017   |   Redakce

Poznávací půlrok má za sebou. Josef Švimberský se jako trenér ujal šestnáctky Viktorie Žižkov loni v létě a jeho nový tým tráví zimní přestávku na devátém místě. „Vyrovnanější zápasy, které jsme prohrávali o gól, o dva, bychom chtěli zvládat v náš prospěch,“ říká zkušený kouč s výhledem do jara.

Jak jste s podzimní sezonou spokojen?
Její začátek pro nás nevypadal vůbec špatně, ale pak se projevilo, že pokud se zraní klíčoví hráči, je náš kádr nevyrovnaný. Došlo k útlumu. Ale v závěru už to zase bylo trošku dle našich představ, i když to třeba výsledkově nedopadlo. Ale to, na čem s klukama od začátku letní přípravy pracujeme, se postupně projevuje a doufám, že jaro bude z naší strany lepší.

Tým sestavený z hráčů ročníku 2001 jste převzal loni v létě. Odpovídaly informace, které jste o něm měl, skutečnosti?
Asi jo, v tom bych neviděl nějaký problém. Museli jsme si na sebe zvyknout, protože mám asi trošku jiné metody než mí předchůdci. Nicméně v realizačním týmu jeden z bývalých trenérů zůstal, takže informace jsem měl. A docela se potvrdily.

Co vám udělalo na podzim největší radost?
Asi zápas s Motorletem, který jsme hráli na hlavním stadionu na Žižkově. Vedli jsme 2:0, pak jsme si nechali během tří minut vyrovnat, ale v závěru jsme v sobě našli ještě dost fyzických sil na to, abychom derby dotáhli do vítězného konce.

A naopak – co vás ohledně týmu U16 nejvíc trápí?
Trápí mě, že kluci v případě, že prohrávají, byť třeba jen o gól, v sobě nenajdou morální sílu něco s tím výsledkem udělat. Dochází k tomu, že ty zápasy vypouštějí, takže dostaneme v jejich závěru ještě další laciné góly.

K jakým změnám v kádru došlo, nebo ještě dojde?
S Tomášem Procházkou, který u nás byl na hostování z Dubče, jsme se museli zatím pro jarní část sezony ze zdravotních důvodů rozloučit. Na zkoušku přišel chlapec z Japonska, který působil ve Finsku a jeví se docela dobře, takže budeme pracovat na tom, aby u nás zůstal. A možná dojde ještě ke dvěma zásadním zásahům do kádru, kdy bychom se s dvěma jedinci asi rozloučili, protože jejich přístup k tréninkům a docházce neodpovídá tomu, na čem bychom chtěli stavět.

Jaký máte pro jaro cíl?
Vyrovnanější zápasy, které jsme prohrávali o gól, o dva, bychom chtěli zvládat v náš prospěch a pohybovat se spíš v horní polovině tabulky. S osmým místem budeme spokojení.

AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha