Fotbal je od dětství můj život, říká Ondřej Švejdík

19. 3. 2017   |   JF. FKVŽ

Ondřej Švejdík je fotbalovým odchovancem Opavy, poté hrál za Bohemians 1905 a Mladou Boleslav, odkud v roce 2006 odešel do Groningenu. Po čtyřech letech v Nizozemsku dostal jako volný hráč nabídku ze Sparty, kde si v sezóně 2012/13 vyzkoušel i Evropskou ligu a s týmem prošel až do jarního vyřazovacího souboje proti Chelsea.

V následujícím fotbalovém ročníku získal se Spartou za vítězství v lize i domácím poháru double. Dále hostoval v Dukle, Liberci a v Žilině. Bývalý mládežnický reprezentant v české nejvyšší soutěži zasáhl do 157 zápasů a vstřelil sedm gólů.

Ondro, jaká byla tvá cesta do dresu Viktorky?
V létě 2016 mi končila smlouva ve Spartě a zároveň i hostování v Žilině, kde se rozhodli dát šanci mladším stoperům. Během posledního půl roku jsem se zde po fotbalové stránce cítil opravdu skvěle, měl jsem radost z fotbalu a líbilo se mi tam. Čekal jsem jako volný hráč na nějakou nabídku z ligy, ale ta nepřišla, až se ozvala Viktorka. Vzhledem k tomu, že se mi už nechtělo někam daleko cestovat, tak jsem byl rád a dohodli jsme se. Na prvním tréninku jsem si ale otočil koleno a nakonec musel na menší operaci menisku. Proto jsem šel do přípravy až teď v zimě. Bylo třeba vše doléčit a nabrat kondici.

Společně s Mirkem Podrazkým jste v kabině nejzkušenější. Je tvoje role i o předávání fotbalových rad mladším spoluhráčům?
S Podrazem se známe ještě z Dukly a je jasné, že jako starší máme i tuto roli. I v tomto duchu jsme se bavili s trenérem, a pokud jde o mě, tak já rád mladším spoluhráčům pomohu. Fotbal je můj život, už od mládí se mu chci věnovat i po skončení hráčské kariéry. Jednou bych se chtěl dát na dráhu trenéra.

Jak vidíš dva jarní zápasy, které má tým za sebou?
Je jasné, že jsme všichni chtěli více, než jsme dokázali uhrát. Je tady několik nových hráčů a nový trenér. Tým se musí dát herně dohromady a jsem přesvědčený, že se budeme postupně lepšit. Podle toho co vidím při trénincích, tak herní kvalita v týmu určitě je. Musíme se jen zbavit určité nervozity, která se projevila i na hřišti. 

AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha