Jedeme dál. Ještě to chce zvládnout Tachov.

12. 6. 2016 | JF. FKVŽ

První povinnost po nevydařeném zápase v Zápech je splněna. Viktorka si bez problémů poradila s Benešovem, když už ve 27. minutě vedla 3:0. Při vysokém vítězství našeho týmu 5:1 viděli diváci i dvě vlastní branky, po jedné na každé straně. V obou případech šlo o nešťastnou teč jednoho z bránících hráčů.

Na hře Viktorky byl tentokrát vidět aktivní pohyb a to k úspěšnému zvládnutí zápasu hodně pomohlo. Potvrdil to na tiskové konferenci asistent trenéra Daniel Sochor: „Naší zdravou aktivitou jsme soupeře unavili a prosadili se i střelecky. Díky jasnému vedení v prvním poločase jsme si mohli dovolit poslat do hry po hodině hry i hráče z lavičky. Pozitivní je skutečnost, že i po prostřídání jsme si udrželi převahu a mohli přidat další branky. Například ještě šestnáctiletý Martin Klán se dokázal prosadit a nastřelil tyč. Dnes nás uklidnily vstřelené branky v prvním poločase. Bylo to potřeba, protože tým byl po nevydařeném zápase v Zápasech hodně psychicky dole. Kluci věděli, že jim ten zápas nevyšel a bylo třeba je podržet. Nyní nás ještě čeká utkání v Tachově a je třeba ho zvládnout a zvítězit. Až po tomto posledním kole se uvidí, jak bude vypadat tabulka. Pevně doufáme, že i případné druhé místo může k postupu stačit,“ přeje si nejen jeden z trenérů našeho týmu.

O dva góly Viktorky se postaral Tomáš Dočekal a padly po podobných situacích: „Obě trefy byly po brejkových situacích. Při první brance mi dal míč skvěle do běhu Zdeněk Volek a střela mi po zpracování správně sedla. Ve druhém případě mi dával míč před prázdnou bránu Pavlata . Na utkání jsme byli dobře připraveni a záměrem bylo hrát hodně v pohybu. Tato varianta nakonec, jak se ukázalo, na soupeře platila a došli jsme si pro další vítězství,“ pochvaloval si střelec dvou branek.

Pátou branku Viktorky zaznamenal střídající Josef Marek, který potěšil tribuny nádhernými fotbalovými nůžkami. Šéf vítězných pokřiků v kabině to v po utkání okomentoval se svým tradičním úsměvem: „Jo jo, ta trefa mi vyšla. Už tady bylo někde slyšet, že prý jsem sám si dal dodatečný dárek k narozeninám (smích…). Asi to ale byla to hezká tečka za dnešním zápasem, ale ostatní toho dnes udělali pro vítězství víc než já, který jsem hrál něco přes deset minut.“