Nedáš-dostaneš, navíc gól roku do šibenice. I proto devatenáctka nakonec favorizované Slavii neodolala

27. 3. 2017 | Redakce

V pátém jarním zápase čekal starší dorost Viktorie Žižkov soupeř z kategorie TOP, na umělou trávu na Střížkově dorazila druhá Slavia. A úlohu favorita nakonec splnila, když si odvezla všechny tři body za jednoznačnou výhru 3:0.

Ani ve druhém pražském derby na jaře se devatenáctka Viktorie Žižkov střelecky neprosadila, naopak na vlastní kůži poznala platnost otřepaného rčení nedáš-dostaneš. V úvodu utkání totiž dokázali domácí držet s favoritem krok a zejména levý záložník Tomáš Vild představoval pro hosty trvalou hrozbu. Vild se také zjevil v první velké šanci utkání, jenže gólman Slavie Marek Pakeš jeho křížnou střelu reflexivně vyrazil.

Hned z protiútoku pak červenobílí udeřili. Útočník Michael Azilinon si navedl míč na střed hřiště a krásnou střelou z dálky jej zakroutil přímo do šibenice. Tohle prostě chytat nešlo…

Slávisté byli od té chvíle silnější na míči a sebevědomě kombinovali, nicméně nebezpečnější byli viktoriáni. Ještě do přestávky mohl po pěkné individuální akci Tomáše Pluchy srovnat Josef Šťovíček, jenže ofenzivní záložník překopl z malého vápna trestuhodně branku.

„Slavia v utkání dominovala, měla rychlejší tempo hry, vyšší kvalitu na míči a byla nebezpečnější. My jsme se snažili pracovat, být aktivní a soupeři co nejvíce hru zpomalit a znepříjemnit. I přes sílu Slavie jsme měli v prvním poločase dvě velké příležitosti, které jsme neproměnili. Určitě by se nám v zápase hrálo lépe,“ glosoval to kouč Viktorie David Oulehla.

Naopak slávisté byli v koncovce mnohem přesnější, a tak ve druhém dějství dalšími dvěma góly své vedení navýšili na bezpečný náskok.

„Ve druhé půli jsme již směrem dopředu toho měli méně, Slavia nás postupně rychlostí a kvalitou hry unavila a vstřelila druhou branku. V závěru jsme inkasovali ještě potřetí. Musím říci, že naše možnosti jsou jinde, ale tým se naprosto vymačkal, každý pracoval, jak nejlépe uměl a mužstvo se rvalo až do konce,“ dodal Oulehla.

V dalším kole nastoupí Viktoria Žižkov U19 v sobotu 1. dubna na hřišti jedenácté Chrudimi (10:15).

22. kolo ČLD U19

Viktoria Žižkov – Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 17. Azilinon, 63. Suk, 87. Bednář. Rozhodčí: Šimeček – Hlaváček, Pruška. ŽK: Kříž (Žižkov). Diváci: 150.

Žižkov: Pochylý – Obermajer, Saňa, Anderle, Kříž – Olšovský (73. Macháček), Krivosheev (62. Gibilov) – Kravčík (77. Kadeřábek), Šťovíček (55. Kaiser), Vild – Plucha (59. Pollák).