Sedmnáctka se tentokrát proti Písku na body pořádně nadřela

2. 6. 2017 | Redakce

Každý zápas je jiný, sedmnáctka Viktorie Žižkov o tom ví své. Zatímco na podzim srolovala Písek na svém hřišti 7:0, v odvetě to dlouho vypadalo, že se bude do Prahy vracet bez bodu. Nakonec si díky úspěšnému penaltovému rozstřelu odvezla domů body dva a nadále živí teoretickou šanci na konečné třetí místo.

Role favorita sedmnáctce Viktorie Žižkov tradičně příliš neseděla, zato domácí prahli po odvetě za podzimní debakl 0:7. A když šli těsně před přestávkou po dohrané standardní situaci do vedení, jejich naděje na úspěšný výsledek prudce stouply.

Po přestávce Žižkov přidal, jenže jeho hráče opět trápila špatná koncovka, takže vyrovnávací gól Jana Tesaře v 75. minutě byl pro hosty vysvobozením.

„I když jsme kluky upozorňovali, že soupeř bude hrát jednoduchý fotbal bez větší kombinace, nedokázali se s tím po většinu zápasu vypořádat. Výsledkem byla oboustranně nepohledná hra s konečnou remízou,“ podotkl trenér Viktorie Petr Kotlín starší.

V penaltovém rozstřelu za hosty uspěli Martin Livora, Petr Kotlín mladší, Ondřej Machač a Jan Tesař, gólman Daniel Konečný jeden pokutový kop zneškodnil a poslední pokus poslal hráč Písku nad, takže červenobílí uspěli aspoň v opravě.

„Zvládnutý penaltový rozstřel byl jediným pozitivem,“ dodal Kotlín starší.

V posledním kole nastoupí Viktoria Žižkov U17 v sobotu 10. června na hřišti sedmého Kladna (13:30).

25. kolo ČLD U17 skupina B

FK FC Písek – Viktoria Žižkov 1:1 (1:0), 3:4 na penalty

Branky: 40. Jindrle – 75. Tesař. Rozhodčí: Štuk – Dunovský, Hoch. ŽK: nikdo. Diváků: 30.

Žižkov: Konečný – Hradil (41. Kaisler), Pařízek, Machač, L. Pillmann (65. Sommer) – Lanc, Studený (41. Bubeník), Livora – Kotlín, Chytra (41. Tesař), Bohdan (41. Špaňhel).