Spousta šancí – a nic. Jalová sedmnáctka v krásném zápase podlehla vedoucímu Táborsku

29. 9. 2016 | Redakce

Před sedmnáctkou Viktorie Žižkov stál tentokrát těžký úkol, do Horních Měcholup přijelo Táborsko, které dosud v soutěži neztratilo ani bod. A to platí i nadále, neboť mladí viktoriáni doplatili na špatnou koncovku a v pěkném utkání podlehli 0:1.

Povedené kombinace, rychlé křídelní akce, šance, to vše ve hře sedmnáctky Viktorie Žižkov bylo. Scházelo jen to nejdůležitější – góly. V prvním poločase měl dvě velké příležitosti výborně hrající Jakub Šimůnek, jenže v těžkých pozicích se ani jednou neprosadil.

Táborsko bylo aktivním pojetí domácích očividně zaskočeno, a tak se rozjíždělo pomaleji. Z vyzrálého projevu jeho hráčů však bylo znát, proč zrovna tento tým suverénně vévodí tabulce, v jeho hře bylo jen velmi málo hluchých míst.

A navíc byli hosté produktivnější. V 50. minutě se po nedorozumění v žižkovské obraně zjevil sám před bránou jejich nejnebezpečnější hráč Leoš Vozihnoj a s přehledem skóroval.

Trenér Viktorie Radek Bejbl na to zareagoval střídáním a přechodem na hru se třemi obránci, která vyústila ve větší tlak domácích. Šancí na vyrovnání měli červenobílí hned několik, jenže tentokrát by zřejmě nedali gól, ani kdyby hráli celou neděli.

„Je velká škoda nevyužitých šancí, zejména v prvním poločase, kdy jsme dokázali soupeře přehrávat a dostávat se do zakončení. Klukům nelze upřít nasazení a chuť se rvát, ale výsledek je pro nás vzhledem k průběhu utkání zklamáním,“ uvedl asistent trenéra Petr Kotlín.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U17 v sobotu 1. října na hlavním domácím hřišti na Seifertově ulici proti pražskému Motorletu (13:45).