V sobotu na hřišti posledních Vítkovic

10. 3. 2017 | FB

Viktorii čeká první výjezd na hřiště soupeře v jarní části FNL. V sobotu ráno se vydá na dlouhou cestu do Vítkovic, kde se utká s posledním celkem tabulky. Utkání se odehraje na stejném stadionu, na němž Viktoria na podzim podlehla Baníku Ostrava 0:1.

Viktoria zahájila jarní část FNL remízovým utkáním s Třincem 1:1. Mužstvo Davida Vavrušky se dostalo do vedení zásluhou Dočekala, který vstřelil sedmý gól v sezoně, ale ještě do konce prvního poločasu bylo vyrovnáno. Ve druhém poločase byl blíže k výhře Třinec, ale žádný gól už nepadl.

„Problém byl, že jsme v prvním poločase nevstřelili druhý gól a naopak laciný inkasovali,“ smutnil po zápase trenér Vavruška, který si na úvod jarní části přál vítězství. „Škoda inkasované góly po standardce, to by se nám stávat nemělo,“ shodli se Švejdík s jediným střelcem našeho týmu Dočekalem.

Vítkovice obměnily kádr a záchranu FNL nevzdávají

Vitkovický klub bojuje o záchranu a během zimní přestávky proběhlo v kádru mnoho změn. Mužstvo posílili například Honiš, Szotkowski, Nemrava, Veselý či Gebert, který ještě v podzimní části působil ve Viktorii a ve vzájemném utkání s Vítkovicemi i dokonce vstřelil gól. Nyní však bude stát na straně soupeře.

Svěřenci trenérů Romana Westa a Ivana Kopeckého se na úvod jarní části střetli s Táborskem, které po podzimní části pomýšlí na vyšší pozice. Vítkovičtí podali sympatický výkon a jihočeskému celku nakonec podlehli těsně 2:3. „Po průběhu jsme výsledkem zklamaní, protože bychom si minimálně bod zasloužili. Domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem a ve druhém poločase jsme si vytvořili tlak,“ uvedl po zápase Ivan Kopecký.

Vítkovičtí tedy v Sezimově Ústí ukázali, že se s nimi ještě musí počítat a rozhodně neskládají zbraně.

Podzimní vzájemný duel skončil jednoznačně 3:0 pro Viktorii, ale průběh tomu příliš nenapovídal. Vítkovičtí totiž nepředvedli špatný výkon a inkasovali až deset minut před koncem z hlavy Pimpary, který už ve Viktorii nepůsobí. Žižkovští posléze přidali ještě dva góly a jeden z nich vstřelil i zmiňovaný Gebert, v současnosti hráč právě Vítkovic.

Delegace

Utkání se odehraje v sobotu 11. března od 14:30 hodin na Městském stadionu ve Vítkovicích. Hlavní rozhodčí Jan Mikyska, asistenti Petr Vysloužil a Radim Dresler.