Viktorka bude na první jarní výhru útočit proti Varnsdorfu

17. 3. 2017 | FB

Viktoria bude chtít ve třetím jarním utkání poprvé zvítězit, v cestě jí však bude stát ve formě hrající Varnsdorf.

Viktoria vstoupila do jarní části Fortuna národní ligy remízou s Třincem a vypadalo to, že podobně skončí i předchozí zápas s Vítkovicemi. Zápas byl dlouho vyrovnaný a hlavně bez branek, avšak Viktorka nakonec domácímu celku podlehla těsně 0:1, když jediný gól vstřelil minutu před koncem Fiala.

„Inkasovali jsme minutu před koncem a takový gól hodně bolí. Těžko se to hodnotí, jsme hodně zklamaní,“ řekl krátce po skončení utkání trenér Viktorie David Vavruška.

Varnsdorf pod Frťalou opět válí

Varnsdorf byl po podzimní části Fortuna národní ligy na desátém místě se ziskem devatenácti bodů. Po první části sezony však u kormidla skončil Roman Veselý, shodou okolností bývalý trenér Viktorky, a žezlo po něm převzal Zdenko Frťala.

Právě Frťalovi se ve Varnsdorfu daří. V sezoně 2014/15 s klubem zaznamenal největší úspěch, když skončil v lize na druhé příčce, avšak „pozvánku“ do nejvyšší soutěže kvůli nevyhovujícímu stadionu odmítl. I díky tomuto úspěchu si navíc řekl o angažmá v prvoligovém Jablonci, kde v říjnu minulého roku skončil.

A vypadá to, že jeho úspěšné angažmá bude i nadále pokračovat. Mužstvo ze Šluknovského výběžku je totiž po úvodních dvou jarních kolech stoprocentní, nejprve vyhrálo gólem ze závěru v Českých Budějovicích 1:0 a posléze doma rozstřílelo zachraňující se Prostějov vysoko 7:2.

Na podzimní vzájemný zápas o něco lépe vzpomíná naše mužstvo. Zápas sice skončil bezbrankovou remízou, nicméně Viktoria byla v utkání lepším týmem a vytvořila si velké množství šancí k tomu, aby zápas vyhrála. Gól však nevstřelila, a tak se musela spokojit pouze s bodem za remízu 0:0.

Delegace

Utkání se odehraje v neděli 19. března od 10:15 hodin na stadionu v Seifertově ulici. Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek, asistenti Jaroslav Poživil a Miroslav Fišer.

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost