Vyhrát ligu je náš velký cíl, říká brankářská opora zatím druhé sedmnáctky

20. 1. 2017   |   Redakce

Navzdory špatnému vstupu do soutěže potvrdil ročník 2000 Viktorie Žižkov na podzim svou kvalitu, díky šňůře šesti vítězství v řadě ztrácí z druhého místa na vedoucí Ústí nad Labem jen tři body. „A mohlo to být ještě lepší,“ říká gólman Daniel Konečný, který v dobře fungujícím týmu U17 patřil mezi spolehlivé opory.

Podzimní sezonu jste zakončili na druhém místě. Jak bys ji z pohledu týmu zhodnotil?
Nevstoupili jsme do ní dobře, hned v prvním kole jsme prohráli 1:3 v Ústí, které se nakonec ukázalo jako nejlepší tým soutěže. Zezačátku jsme byli ve středu tabulky, což jsme si určitě nepředstavovali, protože jsme chtěli hrát o titul. Ale pak se to zlomilo, porazili jsme v derby Admiru a začali jsme vyhrávat. V Sokolově jsme najeli na šňůru, kdy jsme udělali čtyři nuly v řadě, a prakticky až do konce sezony jsme vyhrávali. Teď ztrácíme na Ústí tři body a hrajeme s ním hned v prvním kole, takže se na ně musíme připravit určitě lépe než v létě, aby nám to zase neuteklo.

Takže myslíš, že to mohlo být z pohledu tabulky ještě lepší?
Určitě se mi v této souvislosti vybaví dva domácí zápasy. S Motorletem jsme se utkali na hlavním stadionu a třeba z mého pohledu to byl určitě můj nejnepovedenější zápas za celý podzim, který byl jinak docela dobrý. Nedali jsme několik šancí a pak jsme soupeři dovolili po sérii našich chyb skórovat, takže vyhrál 1:0. To pro nás byla těžká rána, v kabině pak byla hrozná atmosféra. A škoda i utkání s Táborskem, které jsme taky prohráli 0:1, ale určitě jsme v něm měli na víc. Tehdy k nám přijelo jako první tým tabulky, ale my jsme se na ně chtěli vytáhnout. Byl to krásný a vyrovnaný zápas, měli jsme velké šance, ale bohužel jsme gól nedali. Kdybychom tyhle dva zápasy zvládli, mohli jsme mít třeba o čtyři body víc a koukat se na ostatní z čela tabulky.

Na který podzimní zápas vzpomínáš naopak nejradši?
Jednoznačně na derby na Vyšehradě. Přijeli jsme tam ve velké formě, předtím jsme na našem hlavním stadionu smázli Písek 7:0. Ale věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který na své malé umělce hraje rád důrazně. Špatně jsme začali, hned v desáté vteřině jsme dostali gól, což pro nás byla těžká rána. Ale oklepali jsme se z toho, dokázali jsme dvakrát vyrovnat a dokonce utkání otočit na 3:2. Mně se pak v poslední minutě podařilo chytit penaltu, to bylo krásné. Navíc ten víkend ztratily všechny týmy z čela tabulky, takže to pro nás bylo po psychické stránce strašně důležité vítězství, které se nám podařilo potvrdit v posledním zápase s Kladnem. Na ten také rád vzpomínám, vyhráli jsme sice 2:0, ale druhý gól jsme dali až v poslední minutě a Kladno předtím mělo několik šancí, které jsme přežili.

V šesti zápasech, v kterých jsi nastoupil, jsi nedostal gól. Jsi z tohoto pohledu s podzimem spokojen?
I vinou zranění kolegy Alexe Gajdasze jsem odchytal deset zápasů a určitě jsem v životě neudělal tolik nul jako loni na podzim. Byla to zásluha výborné formy, do které se dostal celý tým, začali jsme ty věci dělat daleko líp, než jsme je dělali na začátku sezony, líp jsme komunikovali, občas jsme měli i štěstí. Výborně hráli všichni obránci, dobře bránila i záloha, mně se dařilo, takže nám bylo hrozně těžké dát gól. Myslím, že můžeme být s podzimem všichni spokojení.

Jak moc ti pomáhá, že se ve Viktorii Žižkov o brankáře stará Peter Bartalský?
Od jeho výborných brankářských tréninků se všechno odvíjí. Řešíme při nich hodně věcí, o všem se neustále bavíme, snaží se nám pomáhat. Před Vánocemi jsme měli například ještě dvoudenní kemp, který mi dal strašně moc. Obnášelo to čtyři velice náročné tréninky a věřím, že z nich budu ještě dlouho čerpat. Byla to pro mě velká škola.

S čím půjdete jako tým do jara?
Pan Ondračka (šéf mládeže Viktorie Žižkov – poznámka redakce) nám po posledním zápase s Kladnem připomněl, že jsme jako tým těch turnajů v minulosti moc nevyhráli, i když si myslím, že jsme na to měli. Nikdy jsme však nevyhráli ligu a to je teď náš velký cíl, doufáme, že se nám to podaří. Sice jsme teď přišli o kapitána Matese Bejbla, který odešel do Slavie, ale věřím, že jsme i tak dost silní na to, abychom slavili ten titul my.

AmadetUhlsportPRERibbonPražská teplárenskáCTR GroupPražský fotbalový svazVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha