Žádné slitování. Nemilosrdné béčko mladšího dorostu spláchlo Čáslav desítkou

18. 10. 2016 | Redakce

Žižkovská šestnáctka se drží na pozitivní vlně, bodovala potřetí za sebou. A tentokrát impozantním způsobem, neboť na svém hřišti přejela předposlední Čáslav 10:1! „Kluci splnili vše, na čem jsme se domluvili,“ těšilo spokojeného trenéra Josefa Švimberského.

Do utkání 10. kola vstoupilo béčko mladšího dorostu Viktorie Žižkov podle plánu. Vysokým presinkem a tlakem na míč nutilo soupeře k chybám, a tak už po třinácti minutách vedlo 3:0. A když se v 15. minutě nechal za zbytečné oplácení vyloučit čáslavský gólman Jakub Beran, byl zbytek zápasu jen otázkou skóre. To se nakonec zastavilo na cifrách 10:1.

„Na Čáslav jsme se celý týden připravovali a nastoupili jsme proti ní přesně tak, jak jsme si řekli. Kluci splnili veškeré naše pokyny,“ uvedl trenér vítězů Josef Švimberský.

Ve druhé půli proto dostali větší časový prostor i hráči, kteří zatím na svou šanci spíš čekali. „Na naší hře to bylo znát, nicméně klukům nelze upřít snahu přesvědčit nás, aby hráli víc,“ dodal Švimberský.

Příští zápas odehraje Viktoria Žižkov U16 v sobotu 22. října na hřišti třetí Chrudimi (15:30).

10. kolo ČLD U16 skupina B

Viktoria Žižkov – FK Čáslav 10:1 (7:0)

Branky: 6., 13. a 68. Zeman, 23. a 26. z pen. Šmíd, 3. Boček, 17. Šedina z pen., 30. Vencovský, 47. Chroust, 79. Novichikhin – 71. Klepal. Rozhodčí: Petřík – Wimmer, Košina. ŽK: nikdo. ČK: 15. Beran (ČAS). Diváci: 80.

Žižkov: Fischer – Popovič (68. Novichikhin), Šmíd, Herian, Šedina – Blažek (60. Krčil), Boček (41. Janda), Uhmann (41. Študent), Chroust (54. Novák), Zeman (68. Husenica) – Vencovský (51. Balej).