Zlepšený výkon po přestávce na favorita nestačil. Devatenáctka podlehla doma Jablonci

2. 5. 2017 | Redakce

Devatenáctka Viktorie Žižkov nastoupila proti čtvrtému Jablonci a rozdíl dvanácti příček v tabulce se projevil. Hosté působili po celý zápas fotbalovějším a vyzrálejším dojmem a po zásluze si odvezli všechny tři body za vítězství 3:1.

Jablonec prokázal za sychravého počasí na přírodní trávě na Střížkově svou kvalitu a poločasové vedení 2:0 si naprosto zasloužil. Paradoxně však obě branky nevstřelil po nějakých povedených akcích, jen zužitkoval dvě chyby domácích.

„Jablonec byl společně se Slavií nejlepší mužstvo, proti kterému jsme na jaře hráli,“ vysekl kouč David Oulehla poklonu klubu, v němž ještě v minulé sezoně působil.

Hodně laciné branky však viktoriány nesložily, i díky několika střídáním se domácí vrátili po přestávce do hry. A když špatnou rozehrávku Jablonce potrestal pohotově Miroslav Krivosheev, chvíli se dokonce zdálo, že by mohli usilovat o vyrovnání. Zlepšili pohyb a důraz, takže i hosté, o jejichž převaze v práci s míčem nebylo pochyb, začali pod tlakem chybovat.

„V prvním poločase jsme byli u všeho později, soupeř byl pohyblivější a lepší na míči, vstřelil dvě branky a další šance neproměnil. Ve druhé půli jsme hru změnili a hru soupeře jsme částečně zpomalili. Podařilo se nám vstřelit kontaktní branku a utkání zdramatizovat,“ těšilo Oulehlu.

Nakonec však Jablonec vstřelil třetí branku a tím odpor červenobílých definitivně zlomil.

„Soupeř byl ve všem lepší a mohl vyhrát vyšším rozdílem. My jsme pracovali dobře, ale na soupeře jsme prostě neměli. Jablonec vyhrál zaslouženě,“ dodal trenér Oulehla.

V dalším kole nastoupí Viktoria Žižkov U19 v neděli 7. května na hřišti desátého Benešova (10:00).

27. kolo ČLD U19

Viktoria Žižkov – FK Jablonec 1:3 (0:2)

Branky: 61. Krivosheev – 4. Kováčik, 19. Landfeld, 80. Fofanah. Rozhodčí: Dobrý – Štípek, Košina. ŽK: Pochylý – Jelínek. Diváci: 50.

Žižkov: Pochylý – Kaiser, Saňa, Andrle, Obermajer (30. Kříž (81. Gibilov) – Macháček, Olšovský (46. Krivosheev) – Uher (24. Plucha), Kravčík, Vild – Mucha (46. Šťovíček).