Batioja dvěma góly otočil zápas v Sokolově. Viktorka na západě Čech vyhrála počtvrté v řadě

15. 4. 2018 | Martin Svoboda

O napravení reputace kvůli domácí prohře s Frýdkem-Místkem hrála Viktoria ve 22. kole FNL na půdě Baníku Sokolov. Díky ekvádorské akvizici Augustu Batiojovi, jenž dokázal dvakrát skórovat, dovedla zápas k vítězství a počtvrté za sebou si veze z hornického města plný počet bodů.

22. kolo, Fortuna národní liga, ne 15. 4. 2018, 15:00

FK Baník Sokolov

1:2 (1:0)

Branky: 3. Kosak – 66. a 80. Batioja. Rozhodčí: Adámková – Černý, Vlček. ŽK: Silný, Vávra - Trávníček, Štípek. Diváci: 890

FK Baník Sokolov:
Belaň – Strada, Čihák, Mráz, Končal – Hlavatý (76. Ševčík), Machek – Kosak (63. Rychnovský), Dvořák, Vávra – Silný (70. Mejdr).
K. Hrubeš – Dressler, Košťál (78. Mareš), Švejdík, Trávníček – Štípek, Podrazký (87. Volek), Pavlata, Čermák, Batioja – Kuchta (56. Urbanec).

Už ve 3. minutě se sokolovští radovali z gólu. Po přihrávce Strady se k míči dostal Jan Kosak a špičkou kopačky dostal míč do sítě – 1:0. O chvíli později se stejný hráč pokusil překonat hostujícího gólmana Hrubeše nůžkami, míč sice trefil, ale bránu neohrozil.

Po následné nebezpečné hlavičce žižkovského Pavlaty, kterou Belaň kryl, se hra téměř na celou první půli přesunula do středu hřiště. K vidění byla jen spousta soubojů i nepřesných střel, a tak ke změně skóre nedošlo.

V závěru poločasu se nejprve sokolovský záložník Hlavatý prezentoval střelou do boční sítě a v 39. minutě dali Viktoriáni gól, ale ten nemohl být pro ofsajd uznán. Ve 43. minutě opět Kosak jen těsně minul tečovanou střelou branku Žižkova

Na začátku druhé půle Baník prověřil umění Hrubeše dvěma jedovatými pokusy Silného a Končala, a to bylo z hlediska zajímavých akcí na dlouhou dobu všechno.

V 66. minutě přišla první velká chvíle žižkovského střelce Augusta Batioji, který po centru umístit hlavou míč k tyči – 1:1. Sokolovští se nechtěli s vyrovnáním smířit a tak střídající Mejdr ihned po svém nástupu na hřiště obešel Švejdíka, ale na Hrubeše už nevyzrál. Vyražený míč si však znovu Mejdr přivlastnil, ale jeho další pokus byl nepřesný.

V 80. minutě přišla pro domácí ledová sprcha . A opět u toho byla jarní ekvádorská posila Viktorie Augusto Batioja. Ten měl ve vápně příliš prostoru a centr Dresslera uklidil za Belaňova záda – 1:2.

Baník tak musel vrhnout všechny síly do útoku. Tlak si postupně vypracoval, ale finální část akcí kazil. Nebezpečně vypadal pokus Rychnovského v 86. minutě, ale ke skórování chyběla opět přesnost. Závěr už Žižkov ubránil a počtvrté v řadě si odváží ze Sokolova vítězství.