Z Tábora cestuje Viktorka s prázdnou, Opavu do ligy doprovází Příbram

16. 5. 2018 | Martin Svoboda

Ve 27. kole narazila Viktoria Žižkov na jihočeského zástupce z Žižkova města - FC MAS Táborsko. Namotivovaní domácí po brankách Navrátila a Musiola dotáhli zápas k vítězství 2:0. V souběžně hraném zápase v Opavě remizovali už jistí postupující domácí s Příbramí, a tím je pro příští sezonu přizvali k sobě do nejvyšší soutěže.

28. kolo, Fortuna národní liga, st 16. 5. 2018, 17:00

2:0 (2:0)

Branky: 27. Navrátil, 31. Musiol. Rozhodčí: Marek – Wilczek, Antoníček. ŽK: Nešický (TAB). Diváci:1012

FC SILON Táborsko:
Toma – Navrátil, N'Gimbi, Zavadil, Šandera – Prošek (77. Vandas), Kučera, Nešický, Kopřiva (57. Blecha), Mršić – Musiol (79. Linhart).
Soukup – Dressler, Švejdík, Mareš, Pardubský (37. Urbanec) – Štípek (80. Musa), Pavlata, Podrazký (80. Frimmel), Batioja, Volek – Kuchta.

Od prvních minut se valily útoky na jednu i druhou stranu, táborští hráči měli však více vychýlenou mušku v zakončování. Ve 12. minutě byl Musiol hodně blízko ke skórování, jenže nakonec branku překopl. Podobně naložili se šancemi později i Prošek a Nešický.

Po sedmadvaceti minutách se domácí konečně dočkali. Po rohovém kopu se  Jakub Navrátil rozhodl hlavičkovat, a to tak přesně, že  Soukup už v tu chvíli věděl, že čisté konto v Táboře  nevychytá - 1:0.

Vzápětí se ke slovu dostala Viktorie. Domácí gólman nejprve vyrazit Volkou nebezpečnou střelu, poté se pokusil o změnu stavu Štípek, ale také neuspěl. Nedáš - dostaneš se opět potvrdilo po půlhodině hry. Po vyšachování obrany Pražanů dává Zbyněk Musiol gól do prázdné branky - 2:0. Na konci prvního dějství si Batioja říkal o pokutový kop, ale rozhodčí byli jiného mínění.

Druhá pětačtyřicetiminutovka nenabídla už tolik pěkných akcí, Táborsko si více hlídalo dvoubrankový náskok, takže se dostávali ke slovu více fotbalisté Viktorie. Jejich snaha ale vycházela naprázdno bez gólového efektu. Nejprve Volek po hodině hry nabídl Kuchtovi ideální centr. Ten, ač úplně sám, branku minul. To samé se stalo Urbancovi, který mohl snižovat ze dvou šancí. ale mířil těsně velel tyče.

Na konci zápasu si Táborsko vedení 2:0 ohlídalo, a tak Viktorianí odjíždějí s nulovým efektem.