Z Ústí nad Labem s porážkou 1:3

5. 5. 2017 | FB

Viktoria ve 26. kole Fortuna národní ligy nestačila na zachraňující se Ústí nad Labem, kterému podlehla 1:3. Jediný gól našeho mužstva vstřelil v závěru Jan Jelínek.

26. kolo, Fortuna národní liga, pá 5. 5. 2017, 18:00

FK VIAGEM Ústí nad Labem

3:1 (1:0)

Branky: 24. a 80. Moulis, 60. Jindráček – 90. Jelínek. Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Poživil. ŽK: Miskovič, Pimpara (UNL). Diváci: 563.

FK VIAGEM Ústí nad Labem:
Tvrdoň – Gilián, Vaněk (90. Seidl), Pimpara, Zeman – Peterka, Martykán – Moulis, Výborný (73. Miskovič), Pouček – Jindráček (87. Procházka).
Soukup – Šandera, Opluštil, Švejdík, Hurka – Urbanec (77. Trýzna), Podrazký, Krystan (65. Čapek), Volek – Jelínek, Dočekal (65. Telnar).

Viktoria do utkání v Ústí nad Labem naskočila bez několika hráčů základní sestavy, chyběli Hašek, Engelmann nebo Pavlata, naopak poprvé na jaře naskočil mezi třemi tyčemi Soukup. V sestavě soupeře nechyběl stoper Pimpara, který na podzim nastupoval v dresu Viktorky.

Domácí Ústí se v posledních kolech namočilo do záchranářských bojů a proti Viktorce tak nastoupilo s jednoznačným cílem vyhrát. A to Arma víceméně plnila od samého začátku, byla totiž aktivnější a na rozdíl od našeho mužstva si vytvořila několik šancí.

První gól padl ve 23. minutě, kdy se hlavou k tyči prosadil Pavel Moulis a dodal klid svému celku.

Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném duchu, navíc v 60. minutě zvýšil na 2:0 pro Ústí Martin Jindráček. Viktoria se i nadále trápila, navíc deset minut před koncem inkasovala potřetí, a sice podruhé v utkání z kopačky Pavla Moulise.

Závěrečné slovo nakonec měla Viktorka, po rohovém kopu a zmatcích v malém vápně se prosadil Jan Jelínek a upravil na konečných 1:3 z pohledu našeho mužstva.

Jiří Skála (trenér FK Ústí nad Labem): „Troufám si říct, že se jednalo o náš nejlepší výkon v jarní části soutěže. S předvedeným výkonem jsem spokojený a hráčům musím poděkovat. Výhrou jsme si v tablce pomohli, ale pořád není nic hotového. Výhra proti Žižkovu by nás měla nakopnout k podobným výkonům i v dalších zápasech.“