O prohře s Baníkem rozhodl gól z úvodu

29. 4. 2017 | FB

Viktorka v 25. kole Fortuna národní ligy nestačila na domácí půdě na Baník Ostrava. O vítězství Baníku 1:0 rozhodl jediný gól, který vstřelil v 8. minutě Petr Breda.

25. kolo, Fortuna národní liga, so 29. 4. 2017, 10:15

FC Baník Ostrava

0:1 (0:1)

Branka: 8. Breda. Rozhodčí: Příhoda – Melichar, Vlček. ŽK: Pavlata, Šandera – Nerad, Stáňa. ČK: 90+1. Stáňa (OVA). Diváci: 4010.

Hrubeš – Hašek, Opluštil, Švejdík, Šandera (78. Telnar) – Podrazký, Pavlata, Krystan (68. Urbanec) – Jelínek (59. Volek), Dočekal, Engelmann.
FC Baník Ostrava:
Vašek – Breda, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Sus (80. Mondek), Nerad (75. Pekár), Hlinka, Hrubý, Stáňa – Jakubov.

Lepší vstup do zápasu měl soupeř z Ostravy. V osmé minutě posunul balon Hučko na Petra Bredu, který po rohovém kopu poslal svůj tým do vedení.

Viktorii inkasovaný gól nezaskočil, naopak mohl vyrovnat Dočekal, ale jeho hlavičku hosté odvrátili před brankou. Největší příležitost měl ovšem stoper Švejdík, který se za vápnem opřel do balonu a ten skončil na spojnici Vaškovy brány.

Druhý poločas už tolik vzruchu nepřinesl. Brankář Ostravy musel řešit pouze průnik Engelmanna, na druhé straně se pak hosté dožadovali penalty po faulu na Nerada. Viktorka se do šance ve druhé půli nedostala, naopak hosté mohli využít jeden z brejků, ale Mondeka skvěle vychytal Hrubeš.

V závěru zápasu byl po druhé žluté kartě vyloučen ostravský Stáňa, ale na výsledku to už nic nezměnilo. Viktorka tak před více než čtyřmi tisícovkami diváků podlehla druhému Baníku 0:1.

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Bohužel nás soupeř dobře přečetl, nevycházely nám sprintové náběhy a kraje nefungovaly. Nebylo to však způsobeno tím, že bychom hráli špatně, ale soupeř dobře četl hru a zachytával naše záběhy. Defenzivně to byl ze strany Baníku ligový výkon. Bohužel jsme nezachytili hned první roh soupeře a skončilo to brankou, která Ostravu uklidnila. V prvním poločase jsme trefili břevno a měli nějaké další šance, naopak druhá půle už tak dobrá do ofenzívy z naší strany nebyla. Prohráli jsme s kvalitním mužstvem a nestydíme se za to. Odehráli jsme čtvrtý těžký duel v řadě a zápasy dopadly hůř výsledkově než herně, přičemž proti Baníku jsme hráli asi nejhůře.“