Viktorka je na jaře stoprocentní! Votroky poslala domů s prázdnou

18. 3. 2018 | Martin Svoboda

Tři zápasy, tři výhry, devět bodů! To je jarní forma Viktorie Žižkov. Nečekaný stoprocentní zisk svěřenců trenéra Pilného posunul tým v tabulce o notný kousek kupředu, a díky řadě neodehraných zápasů a neúplné tabulce dokonce do její první poloviny.

19. kolo, Fortuna národní liga, ne 18. 3. 2018, 10:15

FC Hradec Králové

2:0 (1:0)

Branky: 29. Kuchta, 56. Urbanec, Rozhodčí: Doubravský - Caletka, Novák, ŽK: Kuchta, Košťál, Podrazký – Čech, Pajer, Pázler, Diváků: 781

Hrubeš – Pardubský, Košťál, Švejdík, Dressler – Štípek (86. Trávníček), Podrazký, Pavlata, Batioja (75. Čermák), Urbanec – Kuchta (90. Musa).
FC Hradec Králové:
Ottmar – Černý, Čech (83. Zorvan), Kvída, Urma – Martan, Janoušek (72. Súkenník), Pajer, Vlkanova – Šípek (46. Schwarz), Pázler.

A nechybělo málo a nehrálo by se, navzdory vyhřívanému trávníku, ani na Žižkově. Organizátorům nadělala vrásky ledová krusta, která vznikla ze silného nočního mrazu. Samotné vyhřívaní si s přírodní překážkou nedovedlo poradit, a tak musel na plochu vyjet traktůrek s drátěnou síťovačkou, s jejíž pomocí se začal postupně objevovat zelený trávník. Naštěstí se všechno v čekací době stihlo a za šestistupňového mrazu a nepříjemného větru se začalo s více jak dvacetiminutovým zpožděním.

Čekání na výkop bylo v úvodu utkání na hráčích znát, přes dvacet minut se celky jen oťukávaly ve středu pole, nezáživná hra mohla diváky spíše přimět k myšlence, jestli neměli raději zůstat doma v teple. Z uspávací partie je probrala 27. minuta. Hradecký gólman Ottmar zajel zbytečně prudce pod nohy Kuchty a rozhodčí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se stejně jako v prvním jarním zápase postavil kapitán Viktorky Podrazký, ale jeho střelu do středu brány Ottmar vyrazil před nabíhajícího Jana Kuchtu, který už mířil přesně - 1:0

Do půle se obraz hry příliš nezměnil, více ze hry měli stále domácí, kteří si vypracovali Urbancem a Podrazkým slibné šance, kdy prvně jmenovaný netrefil branku a druhý nasměroval střelu přímo do východočeského brankáře.

Ve druhé půli se očekávaný tlak Votroků ne a ne dostavit. Jeho největší hvězda a vedoucí střelec druhé ligy Jan Pázler se vůbec nepotkával s míčem, žižkovští stopeři Košťál se Švejdíkem ho téměř vymazali.

V 56. minutě fotbalistům Hradce Králové zápas pěkně zhořkl. Situace by se dala nazvat: Jak nezahrávat trestný kop před šestnáctkou soupeře. Po Košťálově taktickém doteku míče rukou, dostali Východočeši šanci z dobré pozice centrovat do vápna. Jenže výhodu neskutečně zazdili a do deseti vteřin měli míč ve své síti! Rychlý a úspěšný brejk načal precizním vybojováním míče Batioja, a pak přes Dresslera došel velice snadno nalevo k Jakubu Urbancovi, který se mohl v klidu soustředit na zakončení - 2:0

Viktorka si dál věděla se soupeřem rady, akce Votroků byly bezzubé a čitelné. Nakonec mohli Pražané zvýšit náskok na tři góly. V 87. minutě se do ideálního úniku dostal mladíček Čermák, tváří v tvář Ottmarovi se možnosti skórovat zalekl a poslal ránu vysoko nad směrem k budově odborových svazů.

Viktorka se na jaře dočkala třetí výhry v řadě a v tabulce díky dvougólové výhře přeskočila svého dnešního soupeře a je v neúplném pořadí na osmém místě.

Bohuslav Pilný (trenér Viktorie Žižkov): Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme hodně agresivní, protože jsme věděli, že to bude hlavně o bojovnosti a důrazu, ale měli jsme tam i fotbalové věci. Jsme rádi, že jsme udělali takovouhle sérii tří vítězství v řadě, která nás posunula do klidného středu.