24. 3. 2017 | FB

Viktoria nenavázala na nedělní výhru nad Varnsdorfem ve FNL a tentokrát v přátelském utkání prohrála se stejným soupeřem 0:2.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Soukup – Pardubský, Egert, Opluštil, Hurka – Trýzna, Pavlata, Čapek, Volek (60. Urbanec) – Stratil (65. Podrazký), Telnar (60. Dočekal).
FK Varnsdorf:
Porcal – Beránek, Zieris, Novotný, Dordič, Kozma, Neuberg, Fotr, Richter, Durdevič, Švantner. (Střídali Bláha, Končal, Daníček, Zbrožek, Cennerazzo a Rudnytskyy).

Reportáž

Trenér David Vavruška dal příležitost hráčům, kteří nemají tak vysokou zápasovou zátěž. Na hřišti se tak objevili Soukup, Trýzna, Čapek či Telnar. Pozitivní zprávou je, že do utkání zasáhli také Stratil a Volek, kteří byli v předchozích týdnech zranění.

A právě Stratil, který nastoupil s kapitánskou páskou, se v sedmé minutě dostal k prvnímu zakončení hlavou, mířil však jen doprostřed brány. Naopak na druhé straně se střelou z vápna prosadil Daniel Richter a Varnsdorf od 10. minuty vedl 1:0.

Do konce prvního poločasu si Viktorka vypracovala tři velké příležitosti ke srovnání. Nejprve Hurka levačkou z přímého kopu protáhl Porcala, posléze upaloval sám na bránu Telnar, ale obránce jej těsně před zakončením zablokoval. První půli pak završil gól hlavou v podání Stratila, který nebyl kvůli ofsajdu uznán.

Ve druhém poločase bylo k vidění ještě více šancí a několikrát se povedeným zákrokem vytáhl gólman Soukup. Na zakončení Oskara Fotra ze 70. minuty už ale nestačil a Varnsdorf díky jeho střele podél Soukupa odskočil do dvougólového vedení.

Největší šanci ve druhém poločase měl ze strany Viktorky Dočekal, ale gólman Porcal po rohovém kopu skvěle zasáhl. Střeleckými pokusy se také prezentovali Pavlata, který mířil k tyči, a také hlavičkující Opluštil po rohovém kopu.

14. 4. 2024

Viktorka potvrdila tři body z Vlašimi, výhru nad Kroměříží trefil v nastavení Sixta