S Varnsdorfem bez branek

6. 8. 2017 | fkvz.cz

Viktoria si ve druhém kole Fortuna národní ligy rozdělila s Varnsdorfem po jednom bodu. Diváci se gólu nedočkali.

2. kolo, Fortuna národní liga, ne 6. 8. 2017, 10:15

FK Varnsdorf

0:0

Rozhodčí: Dubravský – Polák, Podaný. ŽK: Kodeš, Podrazký – Porcal, Kozma, Zieris, Kocourek, Šulc. Diváci: 821.

Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Kodeš – Bazal, Stratil, Čermák (46. Podrazký), Volek (68. Engelmann) – Jelínek (46. Musa).
FK Varnsdorf:
Porcal – Beránek, Chlumecký, Zieris, Kozma (76. Bílek), Bláha, Durdevič (73. Švantner), Dordič (62. Šulc), Zbrožek, Rudnytskyy, Kocourek.

Zápas dvou rozdílných poločasů. Tak by se dalo v krátkosti shrnout utkání proti Varnsdorfu. V úvodním dějství byl nebezpečnější soupeř, který lépe kombinoval a několikrát ohrozil branku Viktorky.

Ačkoliv se severočeský celek dostal k několika zakončením, stoprocentní gólová šance nepřišla. Za zmínku stojí zákrok Hrubeše, který musel skočit pod nohy protihráče, jenž mířil na jeho bránu.

Ve druhém poločase se role obrátila. Trenér Vavruška poslal do hry Podrazkého a vysokého Musu a náš tým byl nebezpečnější.

Dvě velké šance si Viktoria připravila po hodině hry. Nejprve běžel sám na bránu aktivní Bazal, ovšem jeho lob dokázal Porcal konečky prstů vytěsnit nad bránu. Z následného rohu si pak na balon naskočil stoper Toml a Porcal jen sledoval, kterak balon letí těsně vedle jeho pravé tyče.

Další šance pak měl Musa, jenže v obou případech mířil jen do míst, kde byl připravený brankář. Chorvatský útočník byl aktivní a Varnsdorf jej většinou zastavoval až za cenu faulů. Ani ze standardek poblíž šestnáctky soupeře ale Viktoria neudeřila.

Viktoria tak i ve druhém utkání nového ročníku FNL se svým soupeřem remizovala. Po úvodní plichtě v Českých Budějovicích 1:1 tentokrát bez branek s Varnsdorfem.

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Viděli jsme dva rozdílné poločasy. Varnsdorf má šikovné, pohyblivé a technické mužstvo, a proto jsme se chtěli mladší zálohou soupeři v pohyblivosti vyrovnat. Hra nám však nefungovala, nepodrželi jsme míč a kazili jednoduché situace. Bylo to složitý a naše hra v první půli nevypadala dobře. Proto jsme do sestavy museli o přestávce zasáhnout a druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší. Je to ale o gólech, které nepadly. Je to škoda, chtěli jsme vyhrát, ale musíme pracovat dál.“