Vítězné loučení s domácím prostředím

21. 5. 2017 | FB

Viktoria v posledním domácím utkání v této sezoně Fortuna národní ligy porazila České Budějovice 3:1. Góly postupně stříleli Ondřej Švejdík, Mario Telnar a Martin Hurka, za hosty snižoval Ivo Táborský.

29. kolo, Fortuna národní liga, ne 21. 5. 2017, 16:00

SK Dynamo Č. Budějovice

3:1 (2:1)

Branky: 14. Švejdík (Egert), 17. Telnar (Engelmann), 60. Hurka (Opluštil) – 24. Táborský. Rozhodčí: Mikyska – Fišer, Petřík. ŽK: Stratil – Čavoš. Diváci: 711.

Hrubeš (46. Soukup) – Hašek, Egert, Švejdík, Šandera – Podrazký, Opluštil, Hurka – Jelínek, Telnar (70. Dočekal), Engelmann (79. Stratil).
SK Dynamo Č. Budějovice:
Křížek – Vopat (80. Matějka), Novák, Šourek, Kladrubský – Hála (61. Kadula), Čavoš – Wermke, Benát, Pešek – Táborský.

Viktoria do zápasu s Českými Budějovicemi naskočila s několika změnami – Opluštil se posunul do záložní řady, místo něj se v obraně objevil Egert. V záloze naskočil také Hurka a na hrotu dostal místo Dočekala příležitost Telnar.

Na úvodní gól se čekalo do čtrnácté minuty a Viktorka dokázala proměnit svou první šanci. Stoper Egert na brankové čáře vrátil balon na penaltový puntík, odkud jej nechytatelně napálil do brány jeho kolega ze stoperské dvojice Ondřej Švejdík.

O tři minuty později bylo ještě veseleji. Přihrávku za obranu dokonale využil Mario Telnar, který svým třetím gólem ve FNL zvýšil na 2:0. Hosté do konce poločasu ještě snížili, na střelu Iva Táborského z vápna byl Hrubeš krátký.

Dynamo naskočilo do druhého poločasu aktivně a Táborský dokonce vstřelil gól, ovšem kvůli ofsajdu neplatil. Naopak udeřilo na druhé straně. Martin Hurka se na hranici vápna opřel do balonu, který zaplul krásně do šibenice.

Ve zbytku zápasu měl příležitost snížit aktivní Táborský, ale před Soukupem střílel vysoko nad bránu. Viktorka v závěru drama nepřipustila a v posledním domácím utkání slavila výhru 3:1.