Last-minute výhra nad Znojmem

22. 10. 2017 | fkvz.cz

Dva zápasy, dvě výhry. Taková je bilance nového trenéra Viktorie Bohuslava Pilného. Jeho mužstvo na domácí půdě zdolalo Znojmo 2:1, když vítězný gól vstřelil tři minuty před koncem Lukáš Stratil.

12. kolo, Fortuna národní liga, ne 22. 10. 2017, 10:15

1.SC Znojmo FK

2:1 (1:0)

Branky: 16. Čermák, 87. Stratil – 76. Javůrek. Rozhodčí: Houdek – Vlček, Pečenka. ŽK: Kodeš, Jelínek (ZIZ). Diváci: 940.

Hrubeš – Šandera, Toml, Mareš, Hašek – Čermák, Kodeš – Bazal, Volek (69. Stratil), Engelmann (77. Galuška) – Jelínek (81. Musa).
1.SC Znojmo FK:
Veselý – Malár, Mezlík, Helísek, Cihlář – Lacko, Hladík (60. Štrombach), Javůrek, Njire (71. Teplý) – Šamánek, Růsek (71. Čereda).

Vítězná sestava se nemění. Trenér Bohuslav Pilný vyslal do utkání totožnou jedenáctku jako při výhře v Ústí nad Labem, na lavičce byl navíc útočník Musa, jehož zranění se naštěstí neukázalo jako vážné.

Viktoria se brzy ujala vedení. V šestnácté minutě si balon za vápnem zpracoval Marcel Čermák a pěknou střelou ke vzdálenější tyči překonal Veselého v bráně Znojma.

Hosté z jihu Moravy poté přidali, tlačili se před bránu Žižkova, ovšem v prvním poločase se jim vyrovnat nepodařilo. Nejblíže ke gólu měl Lacko, ovšem toho tváří v tvář skvěle vychytal Hrubeš.

Ve druhém poločase se hra srovnala, Znojmo už se tolik nedostávalo na dostřel žižkovské brány. Přesto se mu nakonec podařilo vyrovnat. Nejprve sice Veselý likvidoval tvrdý pokus Engelmanna, v 76. minutě se na druhé straně prosadil Jan Javůrek, který přesně hlavičkoval na zadní tyči.

Všechny body však nakonec zůstaly pod žižkovským vysílačem. Aktivní Galuška přetlačil v souboji protihráče, odcentroval do malého vápna, kde sice Znojemští balon odvrátili, ale pouze k nohám Lukáše Stratila, který jej zasunul do prázdné brány.

Viktoria tak vyhrála druhý zápas v řadě a pod novým trenérem ještě neztratila ani bod.