Viktoria padla s Vítkovicemi, inkasovala minutu před koncem

11. 3. 2017 | FB

Viktoria odjíždí z Ostravy i podruhé v této sezoně poražena 0:1. Na Městském stadionu podlehla domácím Vítkovicím, když inkasovala jediný gól až minutu před koncem zápasu.

18. kolo, Fortuna národní liga, so 11. 3. 2017, 14:30

MFK Vítkovice

1:0 (0:0)

Branka: 89. Fiala. Rozhodčí: Mikyska – Vysloužil, Dresler. ŽK: Hlavsa, Juřena, Květon – Pavlata, Hurka, Urbanec, Podrazký. Diváci: 490.

MFK Vítkovice:
Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Texl (83. Ondráček), Vaněk, Juřena (71. Fiala), Hlavsa – Mišinský (60. Gebert), Kovařík.
Hrubeš – Hašek, Švejdík, Egert, Hurka – Šandera (46. Jelínek), Pavlata, Čapek (75. Engelmann), Urbanec – Podrazký – Dočekal (63. Telnar).

Vítkovice v zimní přípravě výrazně obměnily kádr a boj o záchranu Fortuna národní ligy rozhodně nevzdaly. Podle toho vypadal první poločas, ve kterém Vítkovice dobře bránily a dokonce i byly nebezpečnější. Své dobré příležitosti však nedokázaly využít.

Viktoria zahrávala velké množství rohových kopů a po jednom z nich si vypracovala velkou šanci. Dočekal posunul balon k tyči na Podrazkého, který z bezprostřední blízkosti Květona nepropálil. Zajímavě vypadal také Šanderův centr, který se snášel do brány, ale gólman Vítkovic jej vyškrábl nad bránu.

Mužstvo trenéra Vavrušky do druhého poločasu pozměnilo hru, soupeře prakticky k ničemu nepouštělo a samo několikrát zahrozilo.

Viktoria však své dvě příležitosti nedokázala využít, naopak Vítkovice ano. Minutu před koncem zápasu nasměroval centr Vaňka do brány Matěj Fiala a vystřelil Vítkovicím zlaté tři body.

Ivan Kopecký (trenér MFK Vítkovice): „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, ještě když ostatní soupeři v boji o záchranu bodovali. O to víc jsme byli pod tlakem. Musím pochválit všechny hráče, kteří do puntíku splnili taktické pokyny. Byla škoda, že jsme se neprosadili už ze šancí v prvním poločase. Ve druhém jsme si jich tolik nevypracovali, soupeř byl nebezpečnější a několikrát nás dostal pod tlak, přesto se v závěru po centru trefil Fiala. Tři body z tohoto utkání mají pro nás cenu zlata a jsem rád, že jsme to zvládli.“