Nevídaný ostravský večer, osm gólů a Viktorka veze tři body!

9. 3. 2018 | Martin Svoboda

Poprvé po zimní přestávce se Viktoria představila na hřišti soupeře a hned se z toho urodil výsledek, který se spíše hodí k probíhajícímu hokejovému play-off. Po velmi dobrém výkonu ve druhé půli si hosté za pět vstřelených branek po zásluze odvážejí z Vítkovic tři body

18. kolo, Fortuna národní liga, pá 9. 3. 2018, 17:00

MFK Vítkovice

3:5 (2:2)

Branky: 9. Žondra, 33. Pašek, 88. Bzirský – 24. a 82. Kuchta, 44. Batioja, 50. a 74. (pen.) Podrazký.  ŽK: Urbančok, Mikula, Žondra (všichni Vítk.). Diváci: 571

MFK Vítkovice:
Chmiel – Prajza, Mikula, Dramé, Hýbl – Pašek, Motyčka (64. Bzirský), Ožvolda, Urbančok (52. Mišinský) – Mrázek, Žondra.
Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký, Pavlata, Batioja – Štípek (70. Musa), Urbanec (84. Trávníček) – Kuchta (84. Frimmel).

Osm gólů, po čtyřech v každém poločase - to je visačka divokého pátečního večera na vítkovickém stadionu. Po krk v sestupových vodách namočení domácí načali účet už v 9. minutě, kdy si obrana Pražanů nepohlídala útočníka Libora Žondru, který zakončil pod břevno na zadní tyč. Viktorka se dočkala poprvé z druhé střely na bránu po brejkové situaci, kdy skóre srovnával rozeběhnutý Jan Kuchta ve 24. minutě přesnou střelou po zemi k levé týči.

Místo, aby se hosté vyrovnávací brankou uklidnili, přišla na jejich účet po devíti minutách další. To se křižnou střelou na zadní tyč prosadil David Pašek. A zajímavé věci se děly dál. Jestli si někdo myslel, že produktivita týmů ze závěru tabulky bude bídná, přepočítal se. Do přestávky padla ještě čtvrtá branka, agilní Augusto Batioja prokázal své kvality ve 44. minutě a z malého vápna vyrovnal stav na 2:2.

Po změně stran domácí úplně vyklidili pole, často nebyli schopni založit kloudný útoku. Na hřišti už šéfovala jen Viktoria, která přistoupila k nabízené možnosti beze zbytku.  A tak začala postupná destrukce vítkovického celku: V 50. minutě krásnou střelou do šibenice Miroslav Podrazký 2:3, v 74. za faul na Batioju opět žižkovský kapitán Miroslav Podrazký z penalty 2:4 a v 81. se Jan Kuchta gólově připomněl už podruhé a po úniku po levé straně prostřelil gólmana MFK a zvýšil na 2:5.

Je však nutné připomenout situaci, která předcházela zvýšení stavu na dvougólový náskok Viktorie, kdy mohly naopak Vítkovice v 73. minutě srovnat na 3:3, ale Karel Hrubeš výtečným reflexním zákrokem chytil tutovku Žondry. Kosmeticky nakonec domácí ještě do  výsledku promluvili - v 88. minutě zblízka skóroval Martin Bzirský.

8. 3. 2024

Představujeme fanouškům partnera Viktorky - Sběrné suroviny UH, s.r.o.

4. 3. 2024

Předprodej na Opavu zahájen, tu nejlepší pozvánku poslal fanouškům tým svým vítězstvím v Brně