Po mizerném výkonu Viktoriánů si Frýdek-Místek odváží překvapivě tři body

8. 4. 2018 | Martin Svoboda

Z očekáváné výhry Viktorie se nakonec zrodil jeden z nejpřekvapivějších výsledků jarní části sezony. Přestože ještě v 65. minutě domácí vyhrávali 1:0, po zbytek zápasu je postihl náhlý blackout. Dohrávali v deseti a museli si prohrou 1:2 vypít kalich hořkosti až do dna.

21. kolo, Fortuna národní liga, ne 8. 4. 2018, 10:15

MFK Frýdek-Místek

1:2 (1:0)

Branky: 8. Štípek – 66. Varadi, 76. Tandir. Rozhodčí: Matějček – Hock, Vitner. ŽK: Urbanec – Dramé, Mozol, Varadi, Slaninka.  ČK: 74. Musa (ZIZ). Divácí: 1052

Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký (62. Musa), Pavlata, Batioja (54. M. Čermák) – Štípek (77. Trávníček), Kuchta, Urbanec.
MFK Frýdek-Místek:
Buček – Švrček, Gáč, Mravec (75. Literák), Slaninka – Hruška (46. Mozol), Willwéber (65. Varadi), Dramé, Krčula – Šumský - Tandir.

Na tenhle zápas by měli svěřenci trenéra Pilného co nejdříve zapomenout. Když rozhodčí Matějček naposledy foukl do píšťalky, domácí fandové konečnému výsledku nemohli uvěřit.

A přitom Viktorka začala pěkně zostra. Po krátkém obléhání Bučkovy brány v prvních minutách zápasu se v 8. minutě do míče opřel David Štípek, a štiplavá střela z patnácti metrů našla půlmetrovou mezeru mezi levou tyčí a rukavicí moravskoslezského gólmana - 1:0 (na snímku).

Jenže do konce poločasu to bylo ze strany domácích prakticky všechno. Naopak to byli hosté, kteří mohli dokonce několikrát skórovat. Největší šanci měl ve 32. minutě bývalý hráč Bohemians a žákovský supertalent Šumský, který zahodil tutovku při nezdařilém výletu žižkovského brankáře Hrubeše. Stačilo trefit z velkého vápna prázdnou bránu.

O osudu utkání se rozhodlo v 65. minutě. Domácí útočník Kuchta si to mířil sám na frýdecko-místeckého gólmana, avšak jeho střela jen olízla levou tyč. Hned vzápětí vyrovnal střelou k levé tyči Adam Varadi - 1:1. Přitom se úspěšný střelec objevil na hřišti jako střídající hráč jen pár  vteřin před tím.

Černá chvíle zápasu pro oba týmy přišla v 74. minutě. Žižkovský Musa dostal červenou kartu za udeření lokte do obličeje Mravce. Ten skončil se zlomenou jařmovou kostí na operačním sále.

Početní výhodu využili hosté v 77. minutě. Po rohovém kopu Slaninky Ismar Tandir na bližší tyči otáčí skóre na 1:2. Zoufalý tlak domácích, kteří s gólmanem Hrubešem v poli bušili zbytek zápasu včetně čtyřminutového nastavení do soupeře, kýžené vyrovnání nepřinesl.

Bohuslav Pilný (trenér Viktorie Žižkov): Utkání jsme solidně začali, dali na 1:0, ale od té doby jsme hráli komplikovaně a měli problémy se soupeřovo agresivitou. O poločase jsme si řekli, že pokud chceme uspět, takhle hrát nemůžeme. Chleba se lámal, když Kuchta nevyužil šanci na 2:0, soupeř hned srovnal a pak laciným gólem šel do vedení. V závěru hrál jako o život a my jsme nedokázala získat aspoň bod.