Povinná výhra v generálce na jarní část FNL

24. 2. 2018 | Martin Svoboda

Generálku na jarní část FNL na vyhřívané ploše hlavního stadionu rozhodli Viktoriáni až v závěrečné půlhodině. Zimní přípravou tak prošli v deseti zápasech se třemi výhrami, čtyřmi remízami a třemi porážkami.

přát. , Zimní příprava, so 24. 2. 2018, 11:00

FK Kratonohy

4:1 (1:0)

Branky: 40. Kuchta, 62. Frimmel, 76. Trávníček, 83. Musa - 54. Tulach

Diváků: 83

1. poločas: Hrubeš - Hašek, Košťál, Švejdík, Pardubský - Pavlata - Podrazký - Štípek, Batioja, Volek - Kuchta

2. poločas: Soukup - Dressler, Toml, Mareš, Trávníček - Moravec - Čermák - Štípek, Frimmel, Urbanec - Musa

Když na začátku druhé půle skončila za Soukupovými zády střela hostujícího Tulacha a hosté z divize vyrovnali na 1:1, promrzlá hrstka diváků jen kroutila hlavami. Viktoriáni v prvním dějství nepustili totiž outsidera vůbec k míči, sporadické pokusy Kratonoh končily u zadáků Pražanů.

Přesto se skóre do poločasu měnilo díky Kuchtovi jen jednou a lichotivá jednobranková ztráta dodala diviznímu soupeři kuráž, kterou na začátku druhé půle přetavil v nečekané vyrovnání.

Až po hodině hry přišel očekávaný obrat a spolu s dalšími vyloženými šancemi se začal plnit i seznam střelců na straně domácích. Postupně do něj promluvili Frimmel, Trávníček a Musa.

Bohuslav Pilný (trenér FK Viktoria Žižkov): „Důležité pro nás bylo, že jsme mohli zápas odehrát na přírodní trávě a že se nikomu nic nestalo. V první půli jsme měli problémy s produktivitou, na gól jsme se nadřeli. Pak jsem věřil, že další přidáme. Základní sestavu pro úvodní zápas mám až na dva otazníky jasnou."