Radost vydržela jen do poločasu. Dynamo Drážďany nakonec pokořilo Viktorku čtyřmi góly.

22. 3. 2018 | Martin Svoboda

Test v reprezentační přestávce a souboj zástupců české a německé druholigové soutěže vyšel lépe hostujícímu Dynamu Drážďany, které díky silnější sestavě ve druhé půli otočilo výsledek a čtyřmi góly rozhodlo utkání ve svůj prospěch

FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Soukup – Hašek, Pardubský, Toml, Trávníček – Volek, Čermák, Moravec, Čmelík – Frimmel – Musa.

Reportáž

V klidné atmosféře odehraný přátelský zápas nepřinesl v prvním poločase příliš pohledný fotbal. V jeho úvodu šli však nečekaně do vedení Viktoriáni, kdy po zaváhání německého obránce dal Petar Musa z místa pokutového kopu po centru z pravé strany už ve 3. minutě na 1:0.

Do přestávky se pak hrálo vlažně a v ne příliš vysokém tempu, a Viktorka se mohla radovat z cenného dílčího poločasového výsledku.

Po změně stran bylo jasné, že výměna deseti hráčů německého týmu, za odpočaté fotbalisty stabilně hrající druhou bundesligu, způsobí domácím mnohem větší honičku a silný tlak na jejich defenzívu.

A tenhle scénář se začal postupně naplňovat i s narůstajícím skóre ve prospěch saského klubu. Za osmnáct minut skončily za Soukupem čtyři přesné střely po vesměs pěkných kombinacích Dynama. Prohra 1:4 je pro domácí ještě milosrdná, Drážďany zahodily dobře půltucet dalších šancí.

Ohlasy

Bohuslav Pilný (trenér Viktorie Žižkov): Na hráčích, kteří nastoupili, byla znát několikatýdenní zápasová absence. To, že jsme nakonec prohráli vyšším rozdílem, se při takovýchto zápasech stává, spíše mě mrzí, že jsme mnoho situací řešili úplně jinak, než jsme chtěli. Co se týká výkonu gólmana, měl by hrát jednodušeji, pomáhat víc spoluhráčům.

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost