V další přípravě porážka s Vlašimí 2:5

12. 7. 2017   |   fkvz.cz

Viktoria v dalším přípravném utkání prohrála s rovněž druholigovou Vlašimí 2:5. Po prvním poločase vedla 1:0, ve druhém pak inkasovala pět gólů. Za Žižkov se střelecky prosadili Josef Bazal a Lukáš Stratil.

přát., středa 12. 7. 2017, 11:00

FC Sellier&Bellot Vlašim

FK Viktoria Žižkov

5:2
0:1

Branky: 57. a 61. Hašek F., 77. a 86. Hadaščok, 51. Fotr – 4. Bazal (Čermák), 66. Stratil (Hašek P.). Hráno ve Vlašimi.

FK Viktoria Žižkov: 1. pol.: Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Pardubský – Čermák, Podrazký, Pavlata – Engelmann, Volek, Bazal.

2. pol.: Hrubeš – Hašek P., Egert, Mareš, Musiol – Sixta, Hurka, Stratil – Galuška, Telnar, Urbanec.

Reportáž

Trenér David Vavruška dal opět příležitost dvěma odlišným jedenáctkám, zatímco Vlašim odehrála utkání v prakticky totožné sestavě, neboť ji téže den čekal ještě jeden zápas.

Vstup do utkání vyšel našemu týmu na jedničku, Čermák našel přihrávkou za obranou Josefa Bazala, který přehodil vyběhnuvšího Le Gianga.

V první půli už se toho příliš nestalo – proti dvěma střelám úspěšně zasáhl Hrubeš, po špatném odkopu brankáře pak střílel do prázdné brány Šandera, ale Le Giang se stihl vrátit.

Do druhého poločasu nastoupila Viktorka v hodně ofenzivní sestavě a Vlašim se dočkala nejen šancí, ale také gólů. Po patnácti minutách druhé půle už Vlašim vedla 3:1, postupně se trefili Oskar Fotr a dvakrát Filip Hašek.

Rozjetou Vlašim přibrzdil snižujícím gólem Lukáš Stratil, nicméně Středočeši poté vstřelili díky Vojtěchu Hadaščokovi ještě další dva góly a nakonec zvítězili 5:2.

Ohlasy

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Výsledek nevypadá dobře, ale jsme nad věcí. Došlo k tomu, že jsme typologicky špatně nakombinovali dvě jedenáctky. V prvním poločase jsme byli mnohem organizovanější než v předchozích zápasech, akorát jsme se až příliš rychle zbavovali balonu a ztráceli ho pak v přechodové fázi. Ztratili jsme míče, které ztrácet nemusíme. V první půlce jsme tak hráli víc bez míče než jsme mohli. Ve druhém poločase jsme dostali pět gólů, ale na obhajobu této party musím říct, že nastoupila bez defenzivních typů, bylo tam hodně ofenzivních hráčů a hráli jsme špatně bez míče. Na druhou stranu jsme si ve druhé půli vypracovali tři obrovské šance, které zase ta úvodní parta neměla. Bylo to nevyvážené, ale na druhou stranu to odkrylo věci, které jsme tušili a potvrdili se nám tím. Soupeř odehrál celý zápas v prakticky totožné sestavě a bylo to pro nás poučné, protože se nám tím ukázalo všechno. V předešlých zápasech vždy soupeř protočil sestavu kompletně a neměli jsme tak možnost jakkoliv porovnávat. Nyní se naopak vše ukázalo v plné nahotě.“

Fotogalerie

Josef Bazal přeloboval brankáře a poslal Viktorku do vedení 1:0 Radost z vedoucího gólu Vojtěch Engelmann Michal Pavlata
AmadetUhlsportRibbonFrapoCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyKoberce BRENOsportfotbal.czCA ACCH cateringAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.