Viktorka odjíždí z Opavy s tříbrankovým přídělem, týmy ohrožené sestupem bodovaly naplno

25. 4. 2018 | Martin Svoboda

Pokud někdo v koutku duše věřil v překvapení, že by Viktorka mohla oloupit lídra soutěže o body, příliš dlouho mu to nevydrželo. Opavský tým nedal odevzdaně hrajícím Pražanům sebemenší šanci. Dominoval na hřišti celých devadesát minut a zvítězit mohl mnohem větším rozdílem.

24. kolo, Fortuna národní liga, st 25. 4. 2018, 18:00

Slezský FC Opava

3:0 (2:0)

Branky: 21. Kayamba, 36. Kuzmanović, 76. Puškáč. Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Kříž. ŽK: Svozil – Čermák. Diváci: 3987

Slezský FC Opava:
Šrom – Simerský, Svozil, Helebrand – Kayamba, Jursa, Schaffartzik, Kuzmanović, Zapalač (78. Hrabina) – Jurečka (82. Janetzký), Smola (67. Puškáč).
Hrubeš – Dressler, Švejdík, Mareš, Trávníček – Podrazký (77. Frimmel), Čermák, Moravec – Štípek (83. Jelínek), Urbanec (68. Volek) – Batioja.

Viktorka přijela do Opavy v roli outsidera, avšak ze začátku zápasu to nebylo znát. Snažila se hrát dopředu, nebyla zalezlá na vlastní polovině. S přibývajícími minutami měl však favorit více ze hry a postupně Pražany přehrával. Dostal se také do první gólové šance, po vysunutí Jurečky přerušil nadšení domácích brankář Hrubeš.

Po chvíli ale už čtyřtisícový dav na tribunách vybuchl nadšením. Opavský Joel Ngandu Kayamba si ve 21. minutě na hranici pokutového území obhodil protihráče a mířil přesně k levé tyči - 1:0.

Pak se ke slovu dostal nejlepší střelec Slezanů Kuzmanović, jenž vysunul Jurečku, ten ovšem ani tentokrát na gólmana Hrubeše nevyzrál. Dočkal se o něco později po stříleném centru Kayamby, Jurečka hlavou skóroval, ale rozhodčí gól pro ofsajd neuznali. Po půlhodině však už Slezský FC mohl oslavovat druhou branku.

Kayamba ve 36. minutě dlouhým autem oslovil Smolu, ten vybídl Nemanju Kuzmanoviće, srbský kanonýr si balón umně zpracoval a lobem zvýšil vedení – 2:0.

Ve druhé půli tempo trochu polevilo, Slezané nabízeli vděčným divákům další útočné akce. Hosté už působili smířeným dojmem, jejich hra nepřinášela žádné ohrožení opavské brány.

Později mohl po ojedinělé akci Viktoriánů snížit odchovanec slezského klubu Švejdík. Po rohu Podrazkého miřil těsně vedle. Na opačné straně zase Jursův centr z rohu propadl k Puškáčovi, s jehož zakončením si poradil Hrubeš.

Rána z milosti přišla v 76. minutě. Žižkovský záložník Moravec přišel před vápnem o míč, jeho nový majitel David Puškáč ho přesným dloubákem uklidil na konečných 3:0.

Viktorka si šest kol před koncem zkomplikovala situaci čtyřmi prohrami z posledních pěti zápasů. Po výhrách všech tří týmů, které uzavírají tabulku FNL, se její náskok od sestupového pásma podstatně zmenšil. V příštím domácím zápase proti Ústí nad Labem musí zabrat. Jinak bude pod žižkovským vysílačem ještě pořádně horko.