Viktorka veze ze hřiště Znojma bod za remízu 2:2

22. 4. 2017 | FB

Viktorka na hřišti Znojma dvakrát vedla, domácí ovšem pokaždé dokázali srovnat krok. Duel 24. kola Fortuna národní ligy tak pro žižkovský celek skončil jednobodovým ziskem.

24. kolo, Fortuna národní liga, so 22. 4. 2017, 19:00

1.SC Znojmo FK

2:2 (2:2)

Branky: 24. Teplý (pen.), 45. Klíma – 22. Engelmann (Pavlata), 34. Podrazký (Šandera). Rozhodčí: Nenadál – Urban, Dresler. ŽK: Njire – Pavlata, Egert, Šandera, Krystan. Diváci: 596.

1.SC Znojmo FK:
Doleček – Mezlík, Svozil, Cihlář, Helísek – Motal, Holub (65. Njire), Urbančok (73. Nepožitek) – Šamánek, Teplý, Klíma (73. Javůrek).
Hrubeš – Šandera, Opluštil, Egert, Hurka – Podrazký, Pavlata, Krystan (81. Čapek) – Engelmann (90+2. Trýzna), Dočekal, Volek (59. Jelínek).

Viktoria naskočila do utkání se třemi změnami – Hurka nahradil Haška, místo Švejdíka nastoupil Egert a vykartovaného Urbance zastoupil Volek.

Zápas podle papírových předpokladů sliboval ofenzivní podívanou a skutečně tomu tak bylo již od první minuty. Viktoria do zápasu naskočila aktivně, kromě Dočekalovy hlavičky, kterou kryl domácí brankář, se dostala k několika dalším slibným náznakům šancí.

Ve 22. minutě se náš tým radoval z gólu. Vojtěch Engelmann prošel z pravé strany až k vápnu soupeře, kde si narazil s Pavlatou a poté střelou k tyči překonal Dolečka. O dvě minuty později ale bylo srovnáno. Jakub Teplý byl faulován ve vápně a poté sám penaltu také proměnil.

Neproměněná šance Dočekala z 32. minuty jako by byla předzvěstí následujících dvou minut. To Šandera prošel z pravé strany do vápna, přihrál Miroslavu Podrazkému, který úspěšnou střelou vrátil Viktorce vedení.

Ještě do konce prvního poločasu bylo však srovnáno, na 2:2 vyrovnal střelou z vápna Jiří Klíma, na kterou Hrubeš nedosáhl.

Druhý poločas už tak bohatý na šance, natož na góly, nebyl. Zřejmě největší příležitost měl v 79. minutě Podrazký, který povedenou ránou z dálky pořádně protáhl Dolečka v bráně Znojma. Gól však už nepadl, a tak se oba týmy rozešly smírně 2:2.

Radim Kučera (trenér 1.SC Znojmo FK): „První poločas se divákům musel líbit. Působili jsme velice dobrým dojmem podobně jako soupeř, který přispěl ke kvalitnímu zápasu. Soupeř ukázal velkou efektivitu, zatímco my jsme své příležitosti zahazovali. Dvakrát jsme dokázali srovnat krok a věřil jsem, že nás vyrovnání nakopne, ale ve druhé půli bylo těžké se propracovat do šancí.“