Z Opavy s bodem, který má hořkou příchuť

14. 4. 2017 | FB

Jen pár minut dělilo Viktorku o čtvrtou výhru v řadě. K ní měla v Opavě dobře nakročeno, ještě v 86. minutě vedla 2:0. Domácí však v 87. minutě z penalty snížili a o tři minuty později se radovali z vyrovnání na 2:2. Viktorka si tak z Opavy odvezla poněkud hořký bod.

22. kolo, Fortuna národní liga, pá 14. 4. 2017, 16:30
logo

Slezský FC Opava

2:2 (0:1)
logo

Branky: 87. Schaffartzik (pen.), 90. Pavlata (vl.) – 33. Telnar, 75. Engelmann (Pavlata). Rozhodčí: Ginzel – Kožár, Caletka. ŽK: bez karet. Diváci: 3372.

Slezský FC Opava:
Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka (72. Puškáč) – Schaffartzik – Jursa, Mozol (61. Janetzký), Zapalač – Jurečka, Kuzmanovič (46. Smola).
FK VIKTORIA ŽIŽKOV:
Hrubeš – Hašek, Opluštil, Švejdík, Pardubský (84. Šandera) – Pavlata, Krystan, Podrazký – Urbanec (65. Trýzna), Telnar (67. Hurka), Engelmann.

Reportáž

Do sestavy Viktorie se vrátil středopolař Pavlata, místo vykartovaného Dočekala se v základu premiérově objevil Telnar, jinak sestava zůstala beze změn.

Více než tři tisícovky diváků na opavském stadionu se od úvodní minuty rozhodně nenudily. Po třech šancích Slezanů se také ozvala Viktorka, ale Krystan v dobré pozici pouze trefil spoluhráče Telnara a o pár minut později rozezvučel tyč Švejdík.

Ve 33. minutě se už ale Viktorka radovala z gólu. Střelu Engelmanna sice Fendrich dokázal vyrazit, ale pouze k Mariu Telnarovi, který z dorážky vstřelil svůj druhý gól v dresu Viktorky. Slezský mohl ještě do konce poločasu vyrovnat, ale své příležitosti nevyužil.

Druhý poločas začal šancí Telnara, který z úhlu nepropálil Fendricha. Poté zahrozili domácí, ale z gólu na 2:0 se radovala Viktorka. Patnáct minut před koncem využil nedůslednosti domácích po rychlém protiútoku Vojtěch Engelmann a pražský celek byl blízko čtvrté výhry v řadě.

O výhru však Viktorka přišla v samotném závěru. Slezský v 87. minutě vybojoval penaltu, kterou proměnil Jan Schaffartzik. A o tři minuty později se domácí radovali z vyrovnání, když tečovaná Zapalačova rána skončila za zády Hrubeše. Gól nakonec rozhodčí vyhodnotili jako vlastní zásah Michala Pavlaty.

Viktoria tak slibně rozehraný zápas nedotáhla do vítězného konce a z Opavy nakonec odjela, vzhledem k průběhu, pouze s bodem.

Ohlasy

Roman Skuhravý (trenér Slezský FC Opava): „Problémů v utkání bylo víc – chtění, které svazuje nohy nebo pocit, že to přijde samo. V prvním poločase jsme se dostali do čtyř situací, které byly jeden na jednoho, ale nebyli jsme schopní je správně vyřešit. Je škoda, že jsme se dostali do situace, kdy jsme prohrávali 0:2, neboť pak nás dotahování stojí hodně sil. Za to hráčům patří dík, ale je chyba, že dostáváme takhle laciné branky.“

11. 3. 2024

Nejlepší novodobý střelec Viktorky a nezdolný bojovník dává sbohem, zdraví má přednost