V neděli na pražské derby. Viktorka hostí Vyšehrad, se kterým ještě nikdy nehrála mistrovské utkání

3. 10. 2019   |   Martin Svoboda

V neděli pod vysílačem bude k vidění vůbec první měření sil v mistrovském zápase mezi Viktorií Žižkov a Slavojem Vyšehrad. Ačkoliv se oba celky poměrně často utkávají v přípravných zápasech, o body do tabulky jakékoliv soutěže se ještě nestřetly. Když postoupili šemíci v roce 2015 historicky poprvé do druhé ligy, Viktorka jí zrovna opuštěla. A když byla zpět, vyšehradský tým jí zase vystřídal v ČFL.

Zápas 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude pro pražské fanoušky zajímavým magnetem také z toho důvodu, že na soupiskách obou týmů figuruje velký počet hráčů, kteří v minulosti nastupovali v dresech svého nedělního soupeře. 

Ve Viktorce se jedná o Luboše Tusjaka, který má ještě v živé paměti působení ve Vyšehradu v premiérové účasti ve druhé lize, kterou hráli šemíci v sezóně 2015/2016 právě na stadionu v Seifertově ulici, a Davida Čapka nejlepšího střelce Slavoje v minulé sezoně se 14 zásahy. Barvy nedělního soupeře hájil v druhé lize také současný trenér žižkovských golmanů Václav Winter.

Na druhé straně barikády je seznam hráčů nepoměrně delší. Za FC Slavoj Vyšehrad v současné sezoně hraji bývalí viktoriáni Šandera, Pardubský, Švejdík, Žežulka, Mareš, Rothe, Gebert, Mashike a gólman Otáhal. A k červenobílým barvám dříve patřil i trenér Roman Veselý, jenž v ČFL v roce 2015 rozjel na Žižkově úvodní sezonu po administrativním ukončení Viktorie ve druhé lize.

Šemíci nezačali své druhé působení ve F:NL špatně. Po dvou domácích výhrách nad Ústím a Sokolovem přišla ale série čtyř proher v řadě. Šemíci se z útlumu dostali až v minulém kole, kdy doma porazili poslední Varnsdorf 3:1.

Viktorka se i přes bodové ztráty v posledních čtyřech kolech (dvě remízy a dvě prohry) usídlila v první polovině tabulky a bude už určitě chtít ve třetím domácím zápase konečně bodovat naplno. 

Se stejným soupeřem, jako první tým Viktorie, změří tento víkend síly i žižkovské celky U19 a U17. Začátek prvního zápasu je na Vyšehradě v 10 hodin, mladší dorostenci začínají čtvrt hodiny po poledni. 

Foto: FC Slavoj Vyšehrad 

Delegace:

Termín zápasu: neděle 6. 10. v 10.15 hodin, hlavní rozhodčí: Pavel Královec, asistenti: Ivo Nádvorník a Jan Hurych, delegáti: Václav Andrejs a Martin Schröter.

FK Viktoria Žižkov

H2H
SEZONA 2019/2020

FC Slavoj Vyšehrad

7. (14) Pořadí v tabulce (body) 12. (10)
18:15 Skóre 15:17
4 - 2 - 4 Celková bilance 3 - 1 - 6
3 - 1 - 1 Bilance doma / venku 0 - 1 - 4
 R   P   P   R   V  Bilance zápasů      R   P   P   P   P 
3 - David Březina
3 - Augusto Batioja
   Nejlepší střelec 5 - Tomáš Čvančara
UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov