Je nejvyšší čas! Proti Hradci musíme pozvednout prapor Viktorky, velí její trenér Miloš Sazima

16. 4. 2019   |   Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Úterní výsledky obou předehrávaných utkání F:NL nadělaly Viktorii Žižkov pořádné vrásky. Soupeři, se kterými na dálku pražský klub bojuje o záchranu, si v tabulce připsali další body, a to znamená pro zápas s Hradcem jediné. Bodovat tentokrát naplno a být stále ještě ve hře.

Na splnění takového úkolu nepřijede na Žižkov vůbec slabý soupeř. FC Hradec Králové má ligové ambice, byť se momentálně střelecky trápí. V posledních třech zápasech nevstřelil žádný gól a tím dává šanci nejen Viktorii, ale i ostatním urputně bojujícím celkům toužícím po třetím místě. To zaručuje baráž o postup do nejvyšší soutěže. Na Východočechy se pomalu ale jistě dotahuje lačné kvarteto Varnsdorf, Brno, Ústí a Pardubice. Každá další ztráta bude pro svěřence trenéra Frťaly znamenat vážnou komplikaci s udržením bronzové pozice a naplnění ligových ambicí.

„Každý se musí soustředit sám na sebe a podávat výkony, jaké jsme předváděli na podzim,“ radí hradeckým fotbalistům jejich kouč a k pražskému klání dodává: „Proti Žižkovu máme možnost ukázat, že kvalita v našem mužstvu je. Máme velký problém, když inkasujeme jako první. Kromě jednoho utkání jsme nedokázali výsledek otočit,“ hodnotí jarní trápení Východočechů Frťala.

Viktoriáni zažívají jednu z nejhorších sezón. Čekají dlouhou řadu kol na „bod zlomu", který ne a ne se dostavit. Ve středu mají jednu z posledních šancí. Ne-li úplně poslední. Podle dosavadních výsledků jejich soků v boji o záchranu se dá zápas s Hradcem Králové bez příkras označit za ryze existenční. Na jaře se jim podařilo získat pouhé 4 body a zejména při zápasech venku se trápí. Vrší jednu prohru za druhou, byť třeba jen o gól a smolně. „Vyhrát musíme, teď už opravdu není jiná možnost. Co se nepovedlo v Pardubicích, to se musí podařit teď doma s Hradcem," burcuje svůj tým žižkovský trenér Sazima.

Soupeři se naposledy utkali v zimní přípravě na umělce Malšovického stadionu a po velmi bojovném zápase se nakonec domácí radovali gólem v poslední minutě. Z dosavadní bilance vzájemných zápasů za posledních pět let je hradecké mužstvo lepší. Vyhrálo 3x, jednou remizovalo a před Viktorkou se muselo sklonit jen jednou, a to před rokem (0:2), kdy hráli Votroci v Praze naposledy.

Delegace:

Termín zápasu: středa 17. 4. v 17.00 hodin, hlavní rozhodčí: Emanuel Marek, asistenti: Pavel Vlasjuk, Jiří Pečenka, delegáti: Zdeněk Valeš a Lubomír Martinec.

 

FK Viktoria Žižkov

H2H

 

FC Hradec Králové

16. (14) Pořadí v tabulce (body) 3. (38)
22:47 Skóre 26:12
3 – 5 - 14 Celková bilance 11 – 5 - 6
3 – 4 – 4 Bilance doma / venku 4 – 4 - 3
 P   P   P   R   P  Bilance posledního zápasu     R   V   P   R   P 
6 - Petar Musa    Nejlepší střelec 6 – Adam Vlkanova

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov