V sobotu hrajeme poslední letošní domácí zápas. Soupeřem bude Vlašim.

16. 5. 2019   |   LK

Poslední dvě kola F:NL mají jednotný výkop, proto se naše utkání s Vlašimí odehraje netradičně v sobotu od 15 hodin. V domácím prostředí hrajeme letos naposledy.

Nejen zápas s Vlašimí, ale i utkání Znojma s Vítkovicemi a Táborska se Sokolovem hodně napoví, zda budeme v posledním kole na hřišti Chrudimi ještě usilovat o záchranu, nebo bude tento zápas minimálně na rok náš poslední domácí ve F:NL. Prohra v Třinci znamenala pro náš tým malou tragédii, kdybychom dokázali naplno bodovat, dotáhli bychom se na Táborsko se Znojmem na pouhý jeden bod a bitva o záchranu by byla zdramatizována, bohužel jsme zápas nezvládli a po porážce 0:4 ztrácíme na oba konkurenty 4 body.

Zápas v Třinci se pro nás nevyvíjel dobře hned od začátku. Už v 6. minutě jsme prohrávali po brance Samiece 0:1 a do 30. minuty přidali domácí další dvě branky. „Zápas v Třinci jsme si prohráli sami po vlastních chybách. A když ve 30. minutě prohráváme 0:3, těžko se zápas obrací“ ohlíží se za nevydařeným utkáním Luboš Tusjak. Ještě v prvním poločase chtěl trenér Hašek zápas změnit a udělal dvě střídání, bohužel ani to nepomohlo a domácí po změně stran přidali 4. branku. „Třinec měl doma velkou sílu, přesto jsme měli zápas zvládnout. Z výsledku to tak nevypadá, ale snažili jsme se ovládat hru a být nebezpeční, bohužel nás srážela série chyb a nezodpovědné bránění", zhodnotil utkání v Třinci asistent trenéra Daniel Sochor.

V sobotu se střetneme s Vlašimí, která je v klidném středu tabulky se ziskem 32 bodů, které znamenají udržení druholigové příslušnosti i pro nadcházející ročník. Skoro přesně na den jsme se s Vlašimí utkali před rokem (20.5.2018 pozn. red.). Díky dvou brankám Petara Musy jsme vyhráli 2:1 a touto výhrou jsme se definitivně zachránili. Při posledním vzájemném utkání ve Vlašimi jsme prohráli po dvou brankách Vojtěcha Hadaščoka 1:2, o naši branku se opět postaral Petar Musa. Oba střelci branek jsou zároveň nejlepšími střelci svých týmů, což neuniklo pozornosti ligových týmů Slovanu Liberec a Dukly Praha, kde hráči v současnosti působí.

Delegace:

Termín zápasu: sobota 18. 5. v 15.00 hodin, hlavní rozhodčí: Jan Machálek, asistenti: Miloš Vitner a Zdeněk Vaňkát, delegáti: Václav Hartman a Jiří Ulrich.

 

FK Viktoria Žižkov

H2H

 

FC Sellier & Bellot Vlašim

16. (21) Pořadí v tabulce (body) 10. (32)
29:58 Skóre 30:35
5 - 6 - 17 Celková bilance 7 - 11 - 10
5 - 5 - 4 Bilance doma / venku 2 - 6 - 6
 P   V   P   V   P  Bilance posledního zápasu     P   P   V   V   P 
6 - Petar Musa    Nejlepší střelec 9 - Vojtěch Hadaščok  

UhlsportRadio SpinRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital FinancePencoGemerkaSEAT