Bitva s Duklou o osmifinále MOL Cupu. Viktoriáni vyběhnou po pěti a půl letech na Žižkově pod umělé osvětlení

10. 10. 2018   |   Martin Svoboda / foto: Jaroslav Kotek

Na páteční podvečer je na stadionu v Seifertově ulici připravena zajímavá podívaná v podobě třetího kola domácího poháru. Od 18 hodin si Viktoriáni po dlouhé době zahrají klasické pražské derby, když jejím soupeřem bude Dukla. O postup mezi posledních 16 týmů soutěže, která se v tuzemsku hraje v této podobě od roku 1960, si to navíc se soupeřem z Julisky rozdají nezvykle pod reflektory stožárů umělého osvětlení.

Kdy se naposledy na Žižkově svítilo na fotbal v podání Viktorky, si asi málokdo vzpomene. Psal se rok 2013 a tenkrát energetickou síť zatížilo také pražské derby - pro změnu s Bohemians. Ačkoliv se jednalo o druholigový duel, zápas přenášela Česká televize a Viktorka zvítězila 2:0. 

Situace obou pátečních soupeřů je z hlediska postavení v tabulce jejich soutěží podobná. Dukla je ve FORTUNA LIZE poslední, avšak po nedávném příchodu obranné výstuže v podobě Ďurici a Raspopoviče se její situace diametrálně mění. Během posledních čtyř zápasů si na Julisce připsali 7 bodů. 

Do té doby se o Dukle psalo jako o držitelce rekordu nejvyšší soutěže v počtu úvodních kol bez bodu. Nový údaj se zastavil na číslovce 7! K lepší náladě v druhdy slavném klubu přispěla samozřejmě i změna fotbalové adresy trenéra Romana Skuhravého, jenž přesídlil z Opavy do Prahy, kde mu začala úspěšně jeho čtvrtá trenérská štace.

Viktorka není ve F:NL poslední, ale o podobné proměně se jí může zatím jen zdát. Před namočenými týmy  - Táborskem a Třincem má sice náskok tří bodů, ale neklid z pomyslné sestupové gilotiny jí v současné chvíli stále znepříjemňuje život. Z tohoto pohledu se zdá být pro ní daleko důležitější její příští druholigový zápas doma s Jihlavou, než páteční play off v MOL Cupu. 

Jenže všechno souvisí se vším, v předešlých kolech domácího poháru (Ústí nad Orlicí 1:0 a Brandýs nad Labem 4:1) si alespoň spravili Viktoriáni chuť a přidali trochu pozitivní nálady do týmu. A přičteme-li do toho ještě v současné době probíhající reprezentační pauzu, může mít případný skalp Dukly pro její další práci zásadní vliv. 

Svěřenci trenéra Romana Skuhravého berou zápas na Viktorce od samého začátku velmi vážně. S nějakým šetřením sil těch nejexponovanějších hráčů ať domácí vůbec nepočítají. Volno dostanou na Julisce všichni až o víkendu, do té doby u nich probíhá normální ligová tréninková zátěž. Dukla by ráda šla v MOL Cupu dál. Už hodně zaprášená je z novodobé historie její jediná účast ve finále v roce 1997. Tenkrát jako druholigová podlehla Slavii až po prodloužení.

Zápas o postup do osmifinále MOL Cupu, jehož výkop je naplánován na 18. hodinu, by si tedy rozhodně neměl fanoušek Viktorky nechat ujít. Také proto, že zažije při večerním fotbale úplně jinou atmosféru, než na jakou je při nedělním dopoledni zvyklý.

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance