Bylo na čase udělat v kariéře rázný krok, přiznává Michal Stříž

5. 7. 2018   |   Martin Svoboda

Včera oslavil 24. narozeniny. To je pro fotbalistu věk, ve kterém by měla kariéra nabírat obrátky rychle směrem vzhůru. Nová posila Viktorie Žižkov Michal Stříž to přesně tak cítí, a proto se rozhodl opustit rodnou Moravu a jít štěstí naproti.

Je trochu unikát. Na levého obránce (na snímku v třineckém dresu v souboji s žižkovským Engelmannem) má nadprůměrnou produktivitu. Není sezona, kdy by nevstřelil několik gólů, před dvěma lety se stal dokonce nejlepším střelcem druholigového Třince. Jeho gólový apetit se zastavil na číslovce šest. Na beka nevídané. Nechal za sebou i takové eso, jakým je útočník René Dedič.

„Jo, docela mi to tam padá, jsem za to rád, ale taky toho i dost zahazuji," říká čerstvý oslavenec na střelecké téma. Dobré výkony nezůstaly bez odezvy a další nabídka přišla z ambiciozní Opavy. 

Šikovný obránce pocházející z Boskovic odehrál ve slezském klubu 21 zápasů a k postupu mezi českou fotbalovou elitu dopomohl týmu trenéra Skuhravého i dvěma góly. Ty dokázal vstřelit hned ve 2. a 3. kole, jeho uvedení bylo v Opavě z kategorie snů. Postupem času se ale začal ze základní sestavy vytrácet, aby na jaře do hry naskakoval už spíše z pozice náhradníka. 

Postup do nejvyšší soutěže se i v Opavě neobešel bez doplnění kádru, pro Michala Stříže to znamenalo jediné -  odchod z klubu. „Bylo to rozhodnutí trenéra, s tím jsem nemohl nic dělat. Dneska jsem rád, že jsem ve Viktorce. Bylo na čase udělat v kariéře rázný krok, a konec v Opavě jsem už hodil za hlavu," popisuje závěr opavského angažmá nová posila Viktoriánů.

O obránce s ofenzívními vlohami byl mezi kluby velký zájem, po delších jednáních nakonec dostala před všemi zájemci přednost Viktorka. „Michal měl hodně nabídek, my jsme do jednání vstoupili razantně. Měli jsme zájem o ortodoxního levonohého beka s útočnými schopnostmi, takové falešné levé křídlo jsme na Žižkově chtěli. Michal přesně tohle splňuje," líčí příčiny námluv sportovní ředitel Viktorie Žižkov Michal Dyml. 

Foto: www.fotbaltrinec.cz

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineNovobalHotel Čechie PrahaBesancon & Company