Charakterově jeden z nejlepších týmů, které jsem vedl, tvrdí trenér devatenáctky Oulehla

29. 12. 2016   |   Redakce

První půlrok v roli trenéra staršího dorostu Viktorie Žižkov má za sebou David Oulehla, bývalý kouč mládeže Jihlavy a Jablonce. Byl perný – i vzhledem k tomu, že současně zastával roli asistenta u druholigového áčka. „Fotbal mám strašně rád a baví mě, neberu to tedy jako zlo, ale jako investici do sebe a svého rozvoje,“ říká dvaatřicetiletý expert.

Jak jste s podzimní sezonou z pohledu žižkovské devatenáctky spokojen?
Když jsem přijal výzvu na Viktorce, byl jsem informován, že se jedná o nejhorší ročníky za poslední roky a upřímně v přípravě to bylo hodně vidět. Chtěli jsme hráče co nejdříve poznat a postupně se mužstvo dalo dohromady. Doma jsme prohráli pouze s Táborskem, ale venku se nám nedařilo. Tam jsme odehráli i dobrá utkání, ale na body jsme nedosáhli. Tabulka je hodně vyrovnaná a ke spokojenosti nám chybí pár bodů ze hřiště soupeřů. Důležité u mládeže však musí byt individuální rozvoj hráče a tam udělali kluci obrovský pokrok.

Odpovídá 12. příčka po podzimu možnostem týmu?
Má to dvě roviny. První je bodový zisk mužstva a druhý je individuální rozvoj hráče. Musím však říci, že po charakterové stránce je to jeden z nejlepších týmů, co jsem vedl. Ti kluci neskutečně dřeli, pochopili, že jsou nastavena jasná pravidla a musí je respektovat, někteří udělali obrovský posun kupředu. V tomto směru musíme být spokojeni. Pokud jde o bodový zisk mužstva, myslím si, že by nám slušelo o šest bodů více zvenku.

S jakým zápasem jste byl nejvíc spokojen?
Odehráli jsme dobré zápasy. Na Meteoru velmi dobrý první poločas, v Liberci i Jablonci jsme hráli velmi dobře, ale vyšli jsme bodově naprázdno. V jiných utkáních jsme zase nehráli dobře, ale získali body. To fotbal přináší.

A naopak – co se nejvíc nepovedlo?
Nepovedly se nám zápasy na Kladně, Olympii a na Dukle.

Dojde během zimní přestávky k nějakým změnám v kádru?
Mužstvo jsme stabilizovali, někteří hráči nás opustí, chceme tlačit mužstvo do kvality, ne do kvantity. Hráči, co za půl roku nepřesvědčili, skončí, hráči, co nefungovali dle představ, také. Někteří hráči přijdou na zkoušku, třeba nás zaujmou.

Na čem musíte v zimě zapracovat?
Zimní příprava je situována do kvality. Jsou tam soupeři z první ligy, druhé ligy a na týdenním soustředění na Slovensku i tři zápasy s mužstvy Trnavy, Trenčína a Skalice. Jednoznačně musíme pracovat na defenzivě, kde nás tlačila bota celý podzim. Příprava bude probíhat na hřišti a bude rozdělena do tří bloků. Všechno budeme směřovat na první zápas proti Bohemce.

Řekl si nějaký hráč z vašeho týmu o posun do áčka?
Jsou zde hráči, kteří mají potenciál, ale potřebují čas. Uvidíme, jaký bude vývoj u A-mužstva, určitě bych to některým přál.

Jak jste zvládal práci souběžně u áčka a U19?
Bylo to velmi náročné, prakticky od rána do večera. Soboty i neděle. Někdy jsme přijeli ve tři ráno s A-mužstvem a ráno jsem musel hned na sraz s U19. Fotbal mám strašně rád a baví mě, neberu to tedy jako zlo, ale jako investici do sebe a svého rozvoje.

Budete v tom pokračovat i na jaře?
Situace u A-týmu se mění. Uvidíme, kam půjde vývoj v klubu. Určitě chci do budoucna směřovat do dospělého fotbalu. Vše má však svůj čas a vývoj. Vždy jsem byl týmový hráč. Jsem nohama na zemi a pracuji. Věřím, že se mi to jednou vrátí. Na závěr chci ještě poděkovat Marku Trvalovi a Jirkovi Šubrtovi za uplynulý půlrok u U19. Jsou to super lidi a hodně si jejich práce vážím.

AmadetUhlsportPRERibbonMAXITIPPražská teplárenskáPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONFrapo servisVan GillernVisiAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czCA ACAutoBeyGalerie Tančící důmVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Praha 3TecnolineDaho carsNovobalHotel Čechie Praha