Chceme se prezentovat rychlým kombinačním fotbalem a útočit na nejvyšší příčky, říká nový kouč Viktorky

25. 12. 2020   |   Wear

Přinášíme Vám první rozhovor s novým trenérem Viktorky Davidem Oulehlou.

Davide, jaké bylo rozhodování nad nabídkou Viktorky?

Ve Varnsdorfu jsem byl spokojený. Dokázali jsme si tam vytvořit určitou pozici. Všechno přišlo moc rychle. Pan Gabriel mi dal šanci, nechtěl jsem ho zklamat. Na druhou stranu člověk se chce pořád postupně posouvat dal. Zažít další zkušenost. Když jsem na Žižkově působil v minulosti, tak jsem se tam cítil též velmi dobře, i když klub v té době měl své problémy. Takže to beru jako výzvu zažít něco dalšího. Smlouvu jsem měl platnou, pan Gabriel se musel s vedením Viktorky dohodnout a to se nakonec stalo.

Na severu byla jasným cílem záchrana. Ten si opakovaně splnil a dá se říct i překročil. Viktorka má naopak ty nejvyšší ambice. Seš na to připravený?

Ano, ve Varnsdorfu jsme cíl splnili, několik hráčů i výrazně posunuli směrem dál, šli do ligy. Takže mám z působení ve Varnsdorfu velmi dobrý pocit, ale jestli jsem naplnil očekávání by musel říct spíš pan Gabriel. Věřím, že jsem ho nezklamal. Ale ano, Viktorka má momentálně vysoké ambice, a to je jedna z věcí, co mě lákala. Věřím, že jsem připravený zde momentálně působit, udělám vše pro to, aby byla Viktorka co nejvíce úspěšná. Navíc, nikdy to není jenom o jednom člověku. Musí se to sejít všechno. Uvidíme, jak se to podaří.

Ty jsi na Žižkově již působil, ale z té doby už tu nezůstal kámen na kameni.

Všechno je na vyšší úrovni. Klub má velmi dobré podmínky, aby byl do budoucna úspěšný. Všechno má svůj čas a samozřejmě některé věci se musí ještě posunout a dořešit. Některé lidi znám a jsem rád, že s nimi mohu opět pracovat.

Jak jsi spokojený s kádrem, který budeš mít na jaře k dispozici? Máš představy o jeho doplnění?

Kádr je velmi dobrý, kvalitní a zkušený. Těším se na práci. Nemám v plánu dělat žádné velké zásahy. Hráče znám z venku velmi dobře, musíme je navnímat zevnitř. Jak pracují v tréninkovém procesu, jak reagují na podněty, ať je to kritika, impulsy do tréninku, zápasu a jak jsou nastaveni celkově. Jsou tam zajímavá jména, která už úspěšná byla, ale teď to nebylo takové, jak by se čekalo. Tam bude naše role je probudit. Máme v hlavě 2-3 jména, ale uvidíme, jak se vše bude vyvíjet.

Kdy začne Viktorka zimní přípravu a máte už sestavený kalendář přípravných zápasů?

S realizačním týmem začínáme v pondělí 4.1., hráči pak 5.1. v úterý. Celá příprava je prakticky hotova.

Viktorka hraje letos v azylu, jak to z pozice kouče vnímáš?

Určitě není příjemné, že nehrajeme na Žižkově. Lidi tam vždy chodili a byli 12 hráčem. Hraje se prakticky 26 kol venku, což je nepříjemné.

S jakými osobními cíli přichází David Oulehla na Žižkov?

Osobně chci poznat nové věci. Chci, abychom se prezentovali rychlým, kombinačním fotbalem, dělali radost fanouškům, sbírali body a útočili na nejvyšší příčky druhé ligy.

Davide, jsme uprostřed svátků, jaké jsou Vánoce nového trenéra Viktorky?

Trávíme je s rodinou. Máme tři děti, takže je doma veselo. Sportujeme a hodně času věnuji i své přítelkyni, protože mě hodně podporuje. Takže vše v kruhu rodinném.

Davide, děkuji za rozhovor a v lednu se budeme těšit na viděnou.

MŠMTMoltenSmarteoASTONPražský fotbalový svazPrahaSECOTruhlář a spol.EkotermexAli21RMFiPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Východočeská EnergiePlan B InvestmentStar Capital Finance