Dali jsme do toho všechno, a to rozhodlo. Teď chceme vyhrát i v Brně, říká kapitán Marek Opluštil

5. 3. 2019   |   Martin Svoboda foto: Ema Bartalská

Byl to po hodně dlouhé době balzám na oči. Viktorka sebevědomě vstoupila do boje o záchranu a velmi dobrým výkonem dala zapomenout na podzimní trápení. Za vysokým vítězstvím nad Prostějovem stojí celý tým beze zbytku. Jeho vůdce a kapitán Marek Opluštil vidí hlavní změnu v nasazení, agresivitě a chutí vyhrávat.

Při rozhovoru do programu k utkání popisoval ofenzívu svého týmu střízlivě. Říkal, že bude rád, když Viktorka aspoň jeden gól dá a vyhraje 1:0. Nakonec i on spolu s více jak tisícovkou diváků v neděli koukal, jak to jeho týmu od první minuty nejen šlape, ale i střílí. Čtyři žižkovské branky postavily veškeré předzápasové teorie na hlavu.  

Zápas s Prostějovem dopadl na výbornou, umlčeli jste spoustu pochybovačů, kteří už Viktorku odepisovali. Co bylo příčinou tak jednoznačné výhry a splnění prvního kroku jarních záchranářských prací? 

„Na soupeře jsme byli velmi dobře připravení. Povedl se nám skvěle začátek zápasu, od první minuty jsme byli agresivní s velkým nasazením. Chtěli jsme zkrátka uspět za každou cenu, dali do toho všechno a to rozhodlo."

Trenér Sazima na tiskové konferenci krotil euforii s tím, že výkon rozhodně nebyl bez chyb. Měl určitě na mysli také situaci při Vošahlíkově snížení na 2:1. Jak se díváte jako šéf obrany na tuhle malou kaňku na celkovém výsledku?

„Gól jsme inkasovali po špatném pobrání hráčů, kdy jeden zůstal volný. Byl to dost laciný gól."

Stejný hráč měl poté další možnost na skórování, ale velkou šanci neproměnil...

„Při ní nás podržel gólman, naštěstí. Byl to zlomový okamžik zápasu, po kterém jsme mohli jít nakonec v poločase do šatny s dvoubrankovým náskokem."

Kdy jsem začal věřit, že získáte tři body?

„V půli už jsem tomu věřil hodně, definitivně jist jsem si byl po Urbancově proměněném trestňáku."

V zápase jste ztratili jednoho z klíčových hráčů základní sestavy Augusto Batioju. Jak se s tím kádr vyrovná?

„Je to pro nás velká ztráta, Bati je důležitý hráč. Náš kádr je ale široký a věřím, že i dostatečně kvalitní, aby se takováto nepříjemnost podařila vyřešit."

V dalším kole vás čeká brněnská Zbrojovka. S jakým přáním do moravské metropole odjedete?

„Očekávám, že podáme stejný výkon jako v neděli a v Brně vyhrajeme. V naší pozici ani jinak přemýšlet nemůžeme."

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance