Devatenáctka proti Táborsku pykala za kolaps v první půli

5. 9. 2016 | redakce

Starší dorost Viktorie Žižkov ve svém druhém domácím zápase sezony podlehl Táborsku 1:4 a po pěti odehraných kolech je v tabulce druhé nejvyšší soutěže na 15. místě. Svěřenci trenéra Davida Oulehly pykali proti kvalitnímu soupeři, který v normální hrací době ještě neprohrál, za výpadek v prvním poločase, v němž inkasovali čtyři góly.

Do utkání proti soupeři, kterého měli nastudovaného z DVD, vstoupili mladí viktoriáni dobře, hned v úvodu si vypracovali dvě stoprocentní šance, a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby aspoň jednu proměnili. Jenže na kdyby se fotbal nehraje, počítají se v něm jen góly – a ty v sobotním dopoledni na pražském Střížkově střílelo v prvním poločase pouze Táborsko. „Dá se říct, že jsme inkasovali čtyři góly z ničeho, soupeř se prosadil z kontrů,“ popsal výpadek svého týmu trenér David Oulehla.

Také vstup do druhé půle domácím vyšel, Tomáš Plucha snížil na 1:4 a další branka visela ve vzduchu. „Tam se zápas lámal, kdybychom snížili na 2:4, ještě se s tím dalo něco dělat,“ litoval Oulehla.

Jenže Táborsko tlak žižkovské devatenáctky ustálo a zápas dovedlo ke svému vítězství. Zajímavostí je, že za Viktorii nastoupili v pěti kolech už tři gólmani. „Je to příjemný i nepříjemný problém, protože všichni tři jsou kvalitní a potřebují chytat. Jako jednička nám vykrystalizoval Láďa Pochylý, jenže ten se zranil, takže dostali příležitost i další. Žádný z nich neudělal chybu, naopak nás ještě podrželi. Na tomto postu nás to rozhodně nebolí,“ dodal Oulehla, který nad prozatímní 15. příčkou určitě nejásá.

„Se vstupem do soutěže u nás spokojenost nepanuje,“ ujistil. „Ale měli jsme těžký los a zatím nás trápí nízká produktivita a brutální chyby vzadu,“ doplnil kouč devatenáctky Viktorie.

V dalším kole nastoupí Viktoria Žižkov U19 v neděli 11. září od 17:00 v Horních Počernicích proti Slavii.

4. kolo ČLD U19

Žižkov-Táborsko 1:4 (0:4)

Branky: 52. Plucha – 18. a 38. Drs, 27. Postřihač, 41. Dvořák. Rozhodčí: Opočenský – Petrášek, Kutiš. ŽK: Anděl (Táborsko). Diváci: 80.

Žižkov: Řemínek – Lukeš (63. Pollák), Saňa, Anderle, Obermajer (46. Begovič) – Mucha, Kadeřábek (84. Uher) – Kravčík (73. Grozdanič), Grábner, Vild (79. Ráža) – Plucha.