Devatenáctka si po prohře na Slavii spravila chuť s plzeňskou jmenovkyní

25. 5. 2018   |   Redakce

Sérii čtyř porážek v řadě, která vyvrcholila hořkou prohrou na Slavii, dokázal starší dorost Viktorie Žižkov v pravý čas. Proti Viktorii Plzeň předvedli červenobílí zřejmě nejlepší jarní výkon, který jim vynesl zasloužené vítězství 5:2.

ČLD U19 – 26. kolo

Viktoria Žižkov – Viktoria Plzeň B 5:2 (3:1)

Branky: 7. a 40. Plucha, 24. a 57. Studený, 84. Olšovský – 6. a 50. Patrovský. Rozhodčí: Cichra – Vojáček, Vítek. Diváci: 50.

Žižkov: Konečný – Kaisler, Mucha, Obermajer, Hrubý – Olšovský, Studený, Krivosheev – Zeman, Plucha (88. Kříž), Livora (87. Šimůnek).

Komentář trenéra Pavla Ondračky: „Dnes jsme předvedli velmi dobrý výkon směrem dopředu, ale hlavně se nám na rozdíl od předchozích zápasů povedlo proměnit aspoň 50 procent šancí. Přechodová fáze do útoku se nám dařila, na klucích byla vidět chuť už jen tím, že jsme ofenzivu doplňovali ve vícero hráčích tak, jak se hraje moderní fotbal. Zlomovým momentem bylo nejspíš to, že jsme okamžitě po trochu smolném gólu na 0:1 vstřelili ihned vyrovnávací branku a nebabrali jsme se v tom jako před týdnem na Slavii. Dnes tam bylo vidět sebevědomí a síla, že se s tím chceme poprat. Vítězství je zasloužené. Přitom Plzeň nezahrála vůbec špatně, dopředu byli moc šikovní, dobří v kombinaci, ale dozadu se jim tolik nechtělo a nám se toho povedlo využít.“

ČLD U19 – 25. kolo

Slavia Praha B – Viktoria Žižkov 4:0 (3:0)

Branky: 19. a 22. Hroník, 35. a 62. Stárek. Rozhodčí: Trska – Čermák, Hlaváček. Diváci: 50.

Žižkov: Dlabola – Kaisler, Mucha, Olšovský, Hrubý – Obermajer, Studený, Krivosheev – Zeman, Tesař (57. Plucha), Livora (83. Lanc).

Komentář trenéra Pavla Ondračky: „Fotbal je občas příliš krutý a výsledek pak také. Slavia nám především v prvním poločase předvedla, co je to produktivita. My za nula, oni za tři. Chtěli jsme s tím po přestávce něco udělat, ale zůstalo jen u chtění, na hřišti se to nepodařilo. Náš herní projev přitom nebyl v prvním poločase vůbec špatný. Nemůžu hráčům vytýkat nějakou pasivitu. Vyrobili jsme ovšem v obraně velmi laciné individuální chyby a dostali tak Slavii na koně. Snad se z toho oklepeme a poučíme.“

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha