Devatenáctka si v derby vyšlápla na pátou Duklu, vítězná vlna už ji vynesla do středu tabulky

1. 6. 2017 | Redakce

Květen vyšel svěřencům trenéra Davida Oulehly náramně, vždyť devatenáctka Viktorie Žižkov v tomto měsíci vyhrála hned pět z celkových šesti mistrovských utkání. S úspěšným měsícem se starší dorost rozloučil stylově – vítězstvím v derby s Duklou, které dvěma góly zařídil levý křídelník Tomáš Vild.

Jasným favoritem posledního derby sezony byla Dukla, pátý celek tabulky. Jenže domácí prokázali mnohem větší přímočarost a efektivitu, což jim vyneslo překvapivé, ale zasloužené vítězství. A posun na dvanáctou příčku.

Konečnou podobu výsledku určil už první poločas. Na první branku Viktorie ještě dokázali hosté zareagovat, jenže hned vzápětí inkasovali podruhé a před přestávkou obrana Dukly kapitulovala ještě jednou, což se pak ukázalo jako nedostižná ztráta.

„To bylo hodně důležité,“ uznal kouč vítězů David Oulehla. „Dukla byla více na míči, více kombinovala, ale my jsme hráli přímočařejší fotbal. Ve druhé půli jsme soupeře do ničeho nepustili, hrál prakticky jenom po pokutové území. Dobře jsme bránili, měli nebezpečný přechod do útoku a mohli skóre navýšit. Poslední týdny byly náročné, hráli jsme prakticky středa, sobota, středa a musím před kluky smeknout. Až do konce utkání hráli na hranici možností a pracovali nadoraz.“

V posledním zápase tohoto ročníku čeká mladé viktoriány Liberec, který usiluje o návrat do nejvyšší soutěže v kategorii U19.

„Máme před sebou poslední domácí kolo s favoritem na postup. Věřím, že i Liberec můžeme výrazně potrápit,“ dodal optimisticky Oulehla.

V dalším kole přivítá Viktoria Žižkov U19 ve středu 7. června na svém hřišti druhý Liberec (10:00).

31. kolo ČLD U19

Viktoria Žižkov – Dukla Praha 3:1 (3:1)

Branky: 6. Gibilov z pen., 24. a 32. Vild – 23. Mentberger. Rozhodčí: Duchoň – Hlaváček, Fazekaš. ŽK: Gibilov, Pollák – Hamborský. Diváci: 70.

Žižkov: Dlabola – Kaiser, Saňa, Andrle, Obermajer – Macháček, Gibilov – Plucha (84. Uher), Krivosheev (41. Olšovský), Vild – Kříž (67. Mucha).