Devatenáctka v konfrontaci s dospělým fotbalem obstála. Herně i výsledkem

20. 2. 2018   |   Redakce

Náročnou a dlouhou zimní přípravu staršího dorostu Viktorie Žižkov zpestřil další zajímavý přípravný zápas. Soupeřem totiž tentokrát byl tým dospělých FK Velké Hamry, aspirant na postup do divize. A byť svěřenci trenéra Pavla Ondračky prohráli 1:2, dá se s klidným svědomím říci, že náročný test herně zvládli a byli blízko vyrovnání.

Devatenáctka Viktorie Žižkov je složena z hráčů ročníků 1999, 2000 a 2001, přitom ti nejstarší mají před sebou poslední půlrok v mládežnickém fotbale. Od příští sezony už budou muset najít uplatnění v kategorii dospělých.

I z toho důvodu proto sportovní vedení žižkovské mládeže zařadilo do programu zimní přípravy utkání s FK Velké Hamry, který si pozvalo na umělou trávu Meteoru Kačerov.

V mrazivém počasí předváděly oba týmy kultivovaný a korektní fotbal s velkým počtem zajímavých akcí před oběma brankami. Velké Hamry se ujaly na začátku druhé půle vedení, ale za domácí srovnal po krásné individuální akci David Macháček (na snímku). Rovněž na druhou branku hostí mohli červenobílí odpovědět, jenže Dominik Vohánka po chybné rozehrávce gólmana trefil z dálky pouze tyč. Výkon mladých viktoriánů je však velkým příslibem

Komentář trenéra Pavla Ondračky: „Byla to pro nás velmi zajímavá konfrontace s dospělým fotbalem, pro většinu kluků dokonce první. Většina našich hráčů bude v dorostu ještě rok a půl. A myslím si, že jsme obstáli docela dobře. Soupeř vede po podzimu Liberecký krajský přebor a má ambice na postup divize. Byla tam vidět zkušenost, síla i herní kvalita. Výsledek není v tomto případě pro nás to hlavní kritérium. Hlavně jsme chtěli obstát v soubojích a také jsme chtěli být nebezpeční dopředu. Kupodivu brejkových situací jsme měli nakonec více, než jsme sami čekali, bohužel nám ale tentokrát scházel větší klid v zakončení, někdy jsme pokazili finální přihrávku, někdy prostě netrefili branku. Přechodová fáze do útoku ale byla vcelku v pořádku, dozadu jsme taky doplňovali včas, myslím, že i lépe než soupeř. O tu jednu branku byl ale soupeř prostě lepší, rozhodla větší zkušenost hráčů ve vápně. Ozdobou utkání byla branka Davida Macháčka, který individuálním průnikem z vlastní poloviny přes čtyři hráče soupeře včetně vybíhajícího brankáře dával do prázdné branky na 1:1.“

Zimní příprava U19

VŽ – Velké Hamry 1:2 (0:0)

Branky: Macháček – Linka, Mihálik.

Žižkov: Konečný – Hrubý, Obermajer, Machač (65. Mucha), Kaisler (68. Kříž) – Olšovský (45. Studený), Macháček, Krivosheev – Lanc (45. Vohánka), Zeman (65. Tesař), Livora (65. Kravčík).

FORTUNAVýchodočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinanceSEATAuto Jarov