Druhý podzimní střet Miloslava Machálka s Viktorkou, tentokrát přiveze na Žižkov Zbrojovku.

23. 10. 2019   |   Pavel WernerFoto: Ema Bartalská

Poslední prázdninový den vedl v souboji s Viktorkou Líšeň a byla z toho dělba bodů za remízu 3:3. Před dvěma týdny byl Miloslav Michálek jmenován trenérem konkurenční Zbrojovky a stěhoval se o několik kilometrů dále na Srbskou. Premiéra mu vyšla na výbornou, když v minulém kole slavil výhru nad Severočechy z Varnsdorfu v poměru 4:1. Osmapadesátiletý kouč přiveze svůj tým na Žižkov netradičně v sobotu a utkání, které má výkop ve 13:00, budou snímat kamery České televize.

A že má Viktorka hostům co vracet, o tom není pochyb. Tenisový „kanár“ v podobě jarní prohry 0:6 naši fanoušci jen tak z hlavy nevytěsní. Ale pro návod, jak se s moravským soupeřem vypořádat, nemusíme chodit zas tak daleko. Povedlo se to loňský podzim a při domácí výhře 3:2 byli ze současného kádru na hřišti čtyři hráči – Batioja, Bazal, Opluštil a Urbanec. Na soupeřově soupisce pak figuruje hned osm jmen, která do loňského zápasu zasáhla - Bariš, Bartolomeu, Eismann, Magera, Pavlík, Růsek, Štepanovský a Šural. Útočníci Lukáš Magera a Antonín Růsek se dokázali gólově prosadit jak na Seifertce, tak v jarní odvetě v Brně. Jediným hráčem, který v minulosti oblékal pruhovaný dres Viktorky, je zkušený obránce Pavel Eismann (35), který pod vysílačem působil před 14 lety.

Loňské sněhy ale zavál čas, Viktorce se pod vedením trenérského dua Hašek & Sochor dýchá mnohem lépe, po dvanácti kolech má již o sedm bodů více, než za celý minulý podzim a cílem je bodové konto před zimní přestávkou ještě navýšit. Proti Zbrojovce k tomu bude moci svým dílem přispět už i Michal Řezáč, který si odpykal trest za vyloučení ze zápasu s Vyšehradem.

Delegace:

Zápas má výkop netradičně v sobotu, 26.10.2019 ve 13:00. Rozhodovat jej bude trojice rozhodčích Ondřej Ginzel, Zdeněk Dobrovolný a Jakub Bureš, delegátem FA je Michal Beneš. Utkání bude přímým přenosem vysílat Česká televize na programu ČT Sport. 


FK Viktoria Žižkov

H2H
SEZONA 2019/2020

FC Zbrojovka Brno

8. (17) Pořadí v tabulce (body) 5. (22)
20:17 Skóre 24:14
5 - 2 - 5 Celková bilance 6 - 4 - 2
4 - 1 - 1 Bilance doma / venku 2 - 2 - 2
 P   V   R   P   P  Bilance zápasů      V   V   V   P   V 
3 - Luis Gil
3 - Augusto Batioja
3 - David Březina

Nejlepší střelec
3 - Lukáš Magera
3 - Antonín Růsek
3 - Ondřej Vaněk

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov