Fotbalisté Žižkova si v MOL Cupu prožijí jeden den tam v Karviné aneb Slezsko versus Viktoria II. díl

24. 9. 2019   |   Martin Svoboda

Jak známo los domácího poháru si vůči Viktorce krutě zalaškoval a poslal jí ve třetím kole znovu do slezského regionu. Po sobotní únavné cestě ve F:NL do Třince čeká ve středu Pražany podobná patálie do Karviné. Podaří se žižkovskému týmu srovnat ve dvojzápase se Slezany skóre na 1:1? Odpověď budeme znát nejdříve ve středu před 18. hodinou

Začátek refrénu písně Karviná od skupiny Yo Yo Band by mohl vystihovat aktuální náladu žižkovského týmu. Zpívá se v něm o mírném vzteku, což by mohlo pasovat na rozpoložení viktoriánů před další téměř totožnou 400kilometrovou štrekou během pěti dnů ke druhému zápasu ve Slezsku. „Cestování k fotbalu sice patří, ale jet takovou dálku v tak krátké době po sobě je, nechci říct přímo smrtící, ale hodně únavné. Kdo to nezažil, neví, o čem je řeč," dává nelibost na najevo trenér Žižkova Zdeněk Hašek.

Viktorka odehrála všechna vzájemná utkání s Karvinou ve druhé lize a má s ní velmi dobrou bilanci pěti výher, čtyř remíz a pouze jedné prohry při skóre 16:7. Pražanům se v minulosti dařilo i na městském stadionu v Karviné, kde prohráli jen jednou v roce 2012, ve dvou případech odvezli tři body a ve dvou bod. Poslední vzájemný zápas je starý čtyři roky, hrál se v Karviné a skončil nerozhodně 1:1.

Hráče MFK Karviná čeká po vítězné misi v posledním ligovém kole v Příbrami (0:2) o víkendu derby s Opavou, na které bude asi chtít trenér František Straka některé hráče šetřit. „Zápas s Opavou je pro nás priorita, takže bude otázka, jakou sestavu na zápas s Viktorkou nakonec poskládáme," dává prostor pro spekulace karvinský kouč. „Před Viktorkou máme ale respekt, v probíhající sezoně se zvedla, byť měla velké problémy se záchranou. Na zápas se všichni moc těšíme," dodává pětatřicetinásobný bývalý reprezentant a současný trenér MFK Karviná.

Domácí pohárovou soutěží Mol Cup s téměř 150 týmy prošlo sítem třetího kola zbylých 32. Viktorka patří mezi 12 úspěšných druholigových celků, které zůstaly v turnaji. Postup do osmifinále by znamenal už velkou prestiž. Losování posledních osmi dvojic je na programu 4. října a vysílá ho přímým přenosem Česká televize.

Foto: MFK Karviná

UhlsportRibbonVHZ-DISFORTUNAAgroEfektASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Fraposportfotbal.czMitrengaTruhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3Plan B InvestmentStar Capital FinancePencoGemerkaSEATAuto Jarov