Když spolu budeme držet v těžkých časech, vrátíme se pak ještě silnější, říká ředitel klubu Milan Richter

4. 4. 2020   |   Wear

I Viktorka byla nucena najet na úsporný režim. Zároveň však nastavila motivační program pro období, až se fotbal opět vrátí. O přijatých opatřeních jsme si povídali s předsedou představenstva klubu.

Milane, Viktorka přistoupila k úsporným opatřením, která jí mají pomoci lépe zvládnout současnou nelehkou situaci. Můžeme je fanouškům přiblížit?

Určitě. Ale já bych nejprve rád poděkoval všem, kterých se to týká, od členů vedení, přes hráče, realizační tým, až po naše zaměstnance. Pro nikoho z nás není tohle období jednoduché a o to víc si vážím toho, jak všichni tato dočasná opatření přijali a jak jsou nám nápomocni. Po příchodu do klubu jsem zmínil, že jsem tu našel jednu velkou rodinu. A jsem rád, že se mi to potvrzuje i teď. Že při sobě všichni držíme i v těchto těžkých časech.

Jak tedy úsporná opatření vypadají konkrétně u hráčského kádru?

Za březen obdrží hráči Viktorky plné prémie a 80% základní mzdy. Od následujícího měsíce, až do zahájení soutěže, budou pobírat 70% platu. Tuto jistotu garantujeme hráčům až do 31.12.2020. Ale všichni samozřejmě věříme, že hrát se začne mnohem dříve.

Jak bylo těžké k těmto hodnotám dospět?

Naší snahou bylo na jedné straně nastavit reálná úsporná opatření, ale na straně druhé jsme si vědomi, že musíme zajistit hráčům nejen podmínky na kvalitní individuální přípravu, ale také nedopustit, aby se (a to se týká všech členů klubu) dostali do existenčních problémů.

Majitel Martin Louda tak Viktorku zachraňuje během několika měsíců prakticky podruhé ...

Je to tak. Pan Louda vnímá současnou situaci velmi citlivě a všichni se moc těšíme, až mu vše budeme moci vrátit na hřišti.

S tím souvisí i další opatření, kterými se Viktorka vymyká standardům.

Ano. Majitel klubu, ve shodě s vedením a trenéry rozhodl, že pokud hráči po ukončení individuální přípravy splní fyzické testy a vrátí se do tréninkového procesu řádně nachystáni, bude jim okamžitě doplacena zpět část z ponížené částky. Následně budou navýšeny i prémie na úvodní zápasy.

To prakticky znamená, že hráči si mohou kvalitními výkony a výsledky vykopat vše zpět.

Přesně tak. Věříme, že stejně, jako musíme prokázat soudržnost a pokoru v těchto dnech, dokážeme si přenést odhodlání a chuť bojovat i do zápasů, které jak všichni doufáme, zase brzy přijdou.

Milane, děkujeme za informace a těšíme se co nejdříve naviděnou na stadionu!

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha