Kondiční trenér Miroslav Marjanović. Chorvatský světoběžník, který si oblíbil české pivo

18. 1. 2019   |   Martin Svoboda

Převážnou část svého fotbalového života strávil v Kanadě. Vyzkoušel si v zámoří roli trenéra i sportovního ředitele. Nyni se sedmapadesátiletý Miroslav Marjanović věnuje na plný úvazek kondičnímu tréninku u A týmu Viktorie Žižkov. Zapadl do týmu bleskově, dnes si pracovitého kouče nemůžou v klubu vynachválit.

Přišel původně na měsíční výpomoc s trenérským týmem Petra Mikolandy. Vedení bylo s jeho prací natolik spokojeno, že chorvatský světoběžník, který začínal s fotbalem v Karlovaci a Záhřebu, zůstal u týmu natrvalo. Dělat s ním rozhovor je radost. Sedí před vámi ochotný, milý a do fotbalu zapálený člověk. Zkrátka chlap, kterému Viktorka během půl roku přirostla k srdci.

Jak jste se dověděl o Viktorce? Kdo vám tento džob zprostředkoval?

„Letos v létě od mého dlouholetého přítele a manažera Milan Martinoviće. Navrhl mi ve Viktorii Žižkov práci kondičního trenéra, jejímž cílem bylo poskytnout pomocnou ruku v předsezónní přípravě a dostat tým na lepší kondiční úroveň. Po měsíci jsem dostal nabídku být u týmu nastálo."

Je práce ve Viktorii podle vašich představ? Líbí se vám v klubu?

„Viktoria Žižkov je klub s velkou historií a jsem velmi rád jeho součástí. V současné chvíli je sice v určitých potížích, ale já mám pozitivní pocit, že je překonáme a sezónu otočíme. Je pro mě radost pracovat v realizačním týmu se skvělými lidmi, i proto cítím, že jsme na správné cestě."

Jak jste se s hráči sblížil? Bylo těžké prosadit si svoje metody?

„Když jsem přišel, zjistil jsem, že tým je při zápase dostatečně dynamický, maká naplno a hráči fotbal milují. Ale když přišel trénink, bylo to o něčem jiném, špatný příběh. Proto jsem musel v přechodném období získat jejich důvěru a přizpůsob je novým tréninkovým metodám. Nyní je vidět změna. Všichni hráči tvrdě pracují ve všech částí tréninku a dokonce je u toho i legrace. Tenhle celý proces by nebyl možný, kdybych neměl plnou podporu trenérů, sportovního ředitele i šéfa klubu. První dva přípravné zápasy ukázaly, že jdeme správným směrem."

Líbí se vám hlavní město? 

„Kdo by neměl rád Prahu? Je to nádherné město s nepřeberným množstvím památek včetně gotických kostelů, mostů, hradů, parků. A také orloj. Samozřejmě nemůžu zapomenout na skvělé pivo."

Bydlíte v Praze s rodinou?

„Bohužel ne. Důvodem je práce mojí ženy, která má osteopatickou soukromou praxi ve Stuttgartu. Dcera mě alespoň navštívila v prosinci na pár dní, ale žije na Korsice, takže to není jednoduché. Celá rodina jsme rozděleni různě po Evropě, můj syn žije se svou mladou rodinou v Alicante."

Jak zde trávíte volný čas?

„Teď moc volného času nemám, věnuji se pořád týmu. Dvoufázový trénink, stejně jako individuální trénink se zraněnými hráči, to zabere čas na celý den. Když ale nějaké volno mám, rád chodím třeba hodinu po městě a zkoumám nová místa. Miluji si zajít na pivo do nějaké pražské hospůdky, nebo jít na thajskou polévku, která mě v těchto dnech zahřeje."

HEY Radio UhlsportRibbonMAXITIPPražský fotbalový svazCTR GroupVHZ-DISFORTUNAAgroEfektSoftlakASTONSECOFrapo servisVan GillernAli21Magistrát hl. města PrahyFraposportfotbal.czMitrengaAutoBeyVM steelOlympia spol. s.r.o.Truhlář a spol.Východočeská EnergiePraha 3TecnolinePlan B InvestmentNovobalHotel Čechie PrahaStar Capital Finance