Mladší dorost má za sebou dva povedené zápasy, jen jeden však s bodovým ziskem

17. 4. 2018   |   Redakce

Mladší dorostenci Viktorie Žižkov poměřili síly s Příbramí a Vyšehradem. Zatímco pražské derby výsledkově i herně zvládli, proti favorizovanému soupeři ze středních Čech jejich dobrý výkon k bodovému zisku nevedl.

ČLD U17 – 21. kolo

Viktoria Žižkov – 1. FK Příbram 0:2 (0:1)

Branky: 16. Krotil, 79. Mourek. Rozhodčí: Musil – Tikal, Kutiš. Diváci: 50.

Žižkov: Slanina – Podrápský, Herian, Blažek, Velička – Tichý, Kadlec, Minárčin – Plucha, Suh (41. Janda), Horváth (63. Tůma).

Komentář trenéra Tomáše Pluchy: „Výborné utkání, ve kterém čarovali oba brankáři. V prvním poločase dominovala více Příbram a ve druhém zase více my. Neměli jsme dobrou mezihru a kontrolu míče. I když jsme si první branku v podstatě dali sami, tak nás v několika momentech podržel Slanina v brance a naše příležitosti nedopadly. Ve druhém poločase jsme zpřesnili hru a s přibývajícím časem začali mít navrch. Vyrovnávací branka byla na spadnutí a až do konce jsme sahali po vyrovnání. V poslední minutě jsme dostali po rychlém protiútoku druhou branku a bylo hotovo. Musíme hráče i přes prohru pochválit za výborný výkon, hlavně však za druhý poločas, který byl parádní.“

ČDD U17 – 21. kolo

Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 3:1 (2:1)

Branky: 9. Machytka, 21. Janda z pen., 49. Suh z pen. – 32. Sejdia z pen. Rozhodčí: Lafek – Zloch, Tvrz. Diváci: 50.

Žižkov: Vávra – Popovič, Machytka, Boček – Tůma, Schovanec, Janda, Chroust (41. Pančev), Šulista (61. Langer) – Poustecký, Suh.

Komentář trenéra Tomáše Pluchy: „Hosté hráli velmi dobře, bylo jich plné hřiště a i v osobních soubojích byli důraznější. Hráli jsme z hlubšího bloku a spoléhali na rychlé protiútoky, které nám celkem vycházely, byť koncovka byla nepřesná. Chyběla nám v utkání větší fotbalovost a mezihra. Pozdě jsme přistupovali a souboje nedohrávaly. Kluky chválíme za snahu a bojovnost, nicméně je nutno sportovně uznat, že jsme v dnešním utkání byli herně horším mužstvem.“

MŠMTMoltenASTONSECOTruhlář a spol.Ali21Pražský fotbalový svazPencoGemerkaFORTUNAPraha 3Praha